Muži přiznali: Skutečné důvody, proč jsme se rozešli se svými partnerkami

Muži přiznali: Skutečné důvody, proč jsme se rozešli se svými partnerkami

Důvody k rozchodu bývají různé a často nedojde ani k vysvětlení. Máte pocit, že se vaše vztahy a rozchody odehrávají jako přes kopírák? Pak si přečtěte důvody mužů, proč se rozcházeli oni. Třeba zjistíte, že děláte stejnou chybu!

RADEK: Chtěla být pořád se mnou

Moje bývalá partnerka byla v mnoha ohledech moc fajn a chlapi mi ji občas i záviděli. Jenže čeho je moc, toho je příliš, což byl přesně její případ. Chtěla totiž být neustále se mnou! Tvrdila, že v práci se jí po mně stýská a že bychom měli využít každý okamžik, kdy můžeme být spolu. To v jejím podání znamenalo, že se mnou začala chodit do fitka, chodila na moje zápasy v basketu a dokonce i na tréninky, dokonce mě doprovázela i do hospody na pivo, kam partnerky ostatních chlapů nikdy nechodily. Nebylo to o tom, že by žárlila, jen mi prostě chtěla být neustále nablízku. Jenže mně to po čase začalo lézt na nervy, tím spíš, že mi chlapi pomalu přestali závidět, ale spíš mě litovali nebo se mi smáli. Došlo to až tak daleko, že jsem si na ni vypěstoval ponorkovou nemoc a v tu chvíli mi bylo jasné, že takhle to dál nejde. Je mi líto, že jsem přišel o fajn ženskou, ale nebylo to k vydržení.

Pokračování 2 / 5

PAVEL: Zakazovala mi přátele a koníčky

S mojí bývalou partnerkou bylo všechno špatně zřejmě už od začátku, jen jsem to neviděl. Vlastně ani nevím, proč se mnou byla, protože mám zpětně pocit, že se jí na mně nelíbilo nic a snažila se mě od začátku předělat. Když mi začala mluvit do toho, jak se mám oblékat, tak mi to zas tak nevadilo. Po nějaké době jí ale začali vadit moji přátelé a pod různými záminkami mi zabraňovala se s nimi stýkat. Vadily jí dokonce i moje koníčky, box byl pro ni příliš drsný, cestování finančně náročné a můj pes prý zapáchal. Naštěstí jsem ji stihnul prokouknout včas, než mě donutila se ho zbavit. Když mi spadly růžové brýle, zjistil jsem, že se ze mě snažila udělat jiného člověka a odstřihnout mě od dosavadního života, který jsem ale měl rád. Proto jsem našemu vztahu učinil rychlý konec. Ať si najde jiného pitomce, který bude skákat, jak ona píská!

Pokračování 3 / 5

RADIM: Byla nesnesitelně žárlivá

Žárlivost dokáže být roztomilá, ale pouze v omezeném měřítku. Dává mi pocit, že na mně partnerce záleží a že se o mě bojí. Jenže když se to přežene, nejde o nic příjemného. Žárlivost mojí dávné partnerky byla přímo patologická. Když jsme šli ven s přáteli, vadilo jí, že jsem se bavil s partnerkami mých kamarádů. Po ulici jsem musel chodit pomalu se sklopenou hlavou, protože kontrolovala každý můj pohled. Čekávala na mě před prací, abych se snad náhodou nezapovídal s nějakou svojí kolegyní. Když jsem chtěl někam vyrazit s přáteli bez ní, brala to jako moji záminku setkávat se s jinými ženami. O tom, že mi pravidelně kontrolovala mobil a mail, ani nemluvím. Nejhorší na tom bylo, že ač se říká, že žádný chlap nedokáže být věrný, já jsem asi výjimka. Jsem opravdu zásadový a nevěrný bych být nedokázal, takže její obavy opravdu nebyly na místě. Nevím, odkud pramenily, možná z předchozích špatných zkušeností, ale když jsem se s ní o tom snažil mluvit, nebyla s ní řeč. Netrvalo dlouho a už se to nedalo vydržet. Doporučil bych jí posezení u psychologa, protože taková žárlivost opravdu není zdravá!

Pokračování 4 / 5

FILIP: Nechtěla se mnou spát

Vlastně dodneška nevím, kde se přesně stala chyba. Když jsme se s mojí bývalou dali dohromady, spali jsme spolu téměř denně, jak už to v začátcích vztahu bývá. Pak jsme se k sobě nastěhovali a po nějakou dobu toto postelové nadšení ještě přetrvávalo. Sex s ní mě moc bavil a měl jsem pocit, že je to vzájemné. Jenže najednou ho začalo ubývat, až jsme se přestali milovat docela. Snažil jsem se s ní o tom mluvit, ptal jsem se jí, co by se jí líbilo, jenže ona se ke všemu stavěla zamítavě se slovy, že na to prostě nemá chuť. Samozřejmě mě napadlo, jestli není chyba ve mně, a dokonce to zašlo tak daleko, že jsem svoje sexuální dovednosti a nároky řešil s bývalými partnerkami, které mě utvrdily, že je všechno v pořádku. Jenže když jsem najednou zjistil, že jsme spolu nespali už půl roku, řekl jsem si dost. Sice jsem ji miloval, ale představa toho, že takhle máme fungovat celý život, mě opravdu vyděsila. Nezbylo mi nic jiného, než vztah ukončit.

Pokračování 5 / 5

DAVID: Přehnaně o mě pečovala

Za moji bývalou partnerku by možná řada chlapů dala všechno na světě, pravda ale je, že i dokonalá péče se přejí. Vlastně jsem si neměl na co stěžovat. Každý den po příchodu z práce na mě čekala teplá večeře, každé ráno připravená snídaně a svačina. Cokoliv jsem řekl, bylo svaté a veškerý program se řídil podle toho, co jsem chtěl já. Doma bylo neustále uklizeno, měl jsem vyprané a vyžehlené košile a partnerka za mě dokonce obstarávala i nákupy pro moji matku, která ji samozřejmě zbožňovala. Neustále si mě hýčkala, což ale znamenalo také věčné otlapkávání, hlazení, držení se ruce i v hospodě u piva, polibky… Začalo mi to lézt na nervy, protože po nějako době jsem měl pocit, že nežiji se ženou, ale se stepfordskou paničkou. Možná si to jednou budu vyčítat a možná už takovou ženskou nenajdu, ale prostě jsem měl pocit, že chci partnerku s názorem, se kterou se klidně občas i pohádám, které někdy já budu moct uvařit večeři a která bude mít svoji hlavu. Tahle to bohužel nebyla.

Doporučujeme

Články odjinud