Muzikál Pomáda slaví 40 let: Kam se poděli Danny, Sandy, Rizzo nebo Frenchy?

21. 6. 2018
Od natočení kultovního muzikálu Pomáda o partě středoškoláků v 50. letech tento rok slaví čtyřicáté výročí. Nestárnoucí klasika se skvělou hudbou dodnes oslovuje nové a nové diváky. Co se stalo s herci, kteří ztvárnili hlavní role?

John Travolta

Největší hvězdou Pomády je bezpochyby herec John Travolta, který si zahrál napraveného frajírka Dannyho Zucca. Už za film Horečka sobotní noci, který natočil o rok dřív, si vysloužil nominaci na Oscara. Navíc se stal ikonou sedmdesátých let a idolem mladých, což role v Pomádě ještě prohloubila. Poté se objevoval spíše v méně úspěšných filmech, načež jeho kariéru po šestnácti letech od Pomády znovu nakopl režisér Quentin Tarantino s filmem Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Následovala Tenká červená linie, Hairspray nebo Divoši.

Travolta před pěti lety dokonce zavítal na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kde přebral čestnou cenu. Nadšení z něj byli zejména čeští fanoušci, se kterými ochotně a mile pózoval.

Jak vypadala Pomáda po 35 letech? Podívejte se na videu, jak herci John Travolta a Olivia Newton-John zpívají starý hit:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Příjemný týden ukončí stejně příjemný pátek, který se objevil nějak rychle. Nutno říci, že jste celým obdobím propluli bez sebevětších potíží. Myslíme, že na vás čeká zasloužená finanční…

Nejčtenější články

Doporučujeme