Muzikál Pomáda slaví 40 let: Kam se poděli Danny, Sandy, Rizzo nebo Frenchy?

21. 6. 2018
Od natočení kultovního muzikálu Pomáda o partě středoškoláků v 50. letech tento rok slaví čtyřicáté výročí. Nestárnoucí klasika se skvělou hudbou dodnes oslovuje nové a nové diváky. Co se stalo s herci, kteří ztvárnili hlavní role?

John Travolta

Největší hvězdou Pomády je bezpochyby herec John Travolta, který si zahrál napraveného frajírka Dannyho Zucca. Už za film Horečka sobotní noci, který natočil o rok dřív, si vysloužil nominaci na Oscara. Navíc se stal ikonou sedmdesátých let a idolem mladých, což role v Pomádě ještě prohloubila. Poté se objevoval spíše v méně úspěšných filmech, načež jeho kariéru po šestnácti letech od Pomády znovu nakopl režisér Quentin Tarantino s filmem Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Následovala Tenká červená linie, Hairspray nebo Divoši.

Travolta před pěti lety dokonce zavítal na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kde přebral čestnou cenu. Nadšení z něj byli zejména čeští fanoušci, se kterými ochotně a mile pózoval.

Jak vypadala Pomáda po 35 letech? Podívejte se na videu, jak herci John Travolta a Olivia Newton-John zpívají starý hit:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Toužíte-li po změně pracovní pozici, nezapomeňte poslat novému zaměstnavateli životopis. Nyní jste akční a kreativní, bez pochyby uděláte skvělý dojem. Jestliže jdete na pracovní pohovor,…