Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia

Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia

Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia
Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia
Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia
Záběry z filmu Pomáda (1978) Profimedia
33
Fotogalerie

Muzikál Pomáda slaví 40 let: Kam se poděli Danny, Sandy, Rizzo nebo Frenchy?

Od natočení kultovního muzikálu Pomáda o partě středoškoláků v 50. letech tento rok slaví čtyřicáté výročí. Nestárnoucí klasika se skvělou hudbou dodnes oslovuje nové a nové diváky. Co se stalo s herci, kteří ztvárnili hlavní role?

John Travolta

Největší hvězdou Pomády je bezpochyby herec John Travolta, který si zahrál napraveného frajírka Dannyho Zucca. Už za film Horečka sobotní noci, který natočil o rok dřív, si vysloužil nominaci na Oscara. Navíc se stal ikonou sedmdesátých let a idolem mladých, což role v Pomádě ještě prohloubila. Poté se objevoval spíše v méně úspěšných filmech, načež jeho kariéru po šestnácti letech od Pomády znovu nakopl režisér Quentin Tarantino s filmem Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Následovala Tenká červená linie, Hairspray nebo Divoši.

Travolta před pěti lety dokonce zavítal na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kde přebral čestnou cenu. Nadšení z něj byli zejména čeští fanoušci, se kterými ochotně a mile pózoval.

Jak vypadala Pomáda po 35 letech? Podívejte se na videu, jak herci John Travolta a Olivia Newton-John zpívají starý hit:

Pokračování 2 / 5

Olivia Newton-John

Ještě než se Olivia Newton-John objevila v Pomádě, kde ve svých třiceti letech hrála středoškolačku Sandy, byla úspěšnou zpěvačkou a držitelkou ceny Grammy. Se svým filmovým parťákem Johnem Travoltou se setkala před kamerami ještě o několik let později ve snímku Dva podobní, od té doby účinkovala s menšími či delšími pauzami ještě v dalších ne příliš kvalitních filmech. V muzice se jí dařilo o moc lépe, v současnosti má hned několik cen Grammy.

Jak funguje těžba kryptoměn? Čtěte víc

V osobním životě nedávno už podruhé bojovala s rakovinou prsu, která se jí vrátila po dvaceti letech. Jelikož nemá ráda klasické léky na předpis, tlumí projevy rakoviny přípravky z konopí, které pěstuje její manžel.

Pokračování 3 / 5

Stockard Channing

Stockard Channing se v Pomádě objevila v roli prostopášné drsňačky Rizzo. V době natáčení jí bylo třiatřicet let, což z ní dělalo nejstarší členku party, která hrála studentku střední školy. Hereckou kariéru už měla rozjetou před natáčením Pomády, o čtyři roky dříve byla dokonce nominována na Zlatý Globus za roli bohaté dědičky unikající vražedným nástrahám dvou mužů v komedii Bohatství. Stejná nominace spolu s nominací na Oscara ji pak čekala i v roce 1993 za roli Ouisy Kittredge v adaptaci hry Johna Guareho Šest stupňů odloučení.

I když se ve filmech objevuje dodnes, žádný už nebyl tak divácky úspěšný jako Pomáda. Herečka navíc aktivně funguje na prknech, která znamenají svět. Účinkovala v národním divadle v Dublinu a také na Broadwayi. Právě divadlo jí vyneslo několik dalších hereckých nominací.

Pokračování 4 / 5

Jeff Conaway

Právě Jeff Conaway v roli Kinickieho udělal ze vzpurné Rizzo „slušnou holku“. Svoji kariéru začal už jako dítě na Broadwayi a později pracoval jako dětský model. S Pomádou se ve formě muzikálu setkal už přímo na Broadwayi, kde si dokonce zahrál roli Dannyho Zuka, kterou ve filmu přebral jeho kamarád John Travolta. Po Pomádě účinkoval Jeff ještě v řadě filmů a seriálů, věnoval se dokonce i muzice. S manažerem Brucem Springsteenem nahrál album Saint and Sinner, které vydal v roce 1979.

Jeff žil životem skutečné hvězdy. Pár let po natočení Pomády se začal potýkat s drogami a alkoholem a tento problém mu vydržel až do konce života. Byl třikrát ženatý, jednou z jeho manželek byla starší sestra kolegyně z Pomády Olivie Newton-John. Na začátku nového tisíciletí jeho problémy s drogami gradovaly a on začal přemýšlet o sebevraždě. Jak se ukázalo na skupinových sezeních, nesl si traumata z dětství, kdy se stal obětí dětské pornografie. V květnu roku 2011 byl nalezen v bezvědomí a převezen do nemocnice, kde o několik dní později podlehl sepsi se zápalem plic.

Pokračování 5 / 5

Didi Conn

Didi Conn se původně hlásila na roli Rizzo, kterou ale nakonec získala Stockard Channing. Didi tak připadla role bláznivé, ale přátelské Frenchy, jež si nechtěně obarvila hlavu na růžovo. Jako jediná se objevila také ve volném pokračování Pomáda 2, které bylo naprostým propadákem. Didi je dodnes aktivní herečka a účinkuje ve filmech i seriálech. Vidět jste ji mohla například ve snímku Frida nebo v seriálu Zákon a pořádek.

V osobním životě to neměla příliš lehké. V 80. letech se jí narodil syn Daniel, kterému lékaři diagnostikovali autismus. Didi se okamžitě začala angažovat v charitě a je dokonce národní mluvčí organizace na podporu nemocných autismem.

Vzpomínáte na tento hit z Pomády?

Doporučujeme

Články odjinud