Mužné vůně

21. 11. 2006
Mužné vůně
K modernímu muži patří nejen příjemné vystupování a vytříbený vkus v oblékání, ale také správný výběr vůně. Svěže sportovní nebo dráždivě klasická? Stačí si zvolit podle momentální nálady či životního stylu.

Smyslnost a elegance Bulgari představuje ve světě šperků absolutní špičku ve svém oboru a pozadu nezůstává ani v konkurenci mezi vůněmi. Dámské i pánské parfémy této značky zachycují luxus, eleganci a preciznost drahým kamenů spojených do vysoce ceněných doplňků. Pánská vůně Pour Homme Soir je zacílena na muže, který by rád svou denní vůni doplnil její variantou vhodnou na večer a pro mimořádné chvíle. Proto volí distinguovanou, ale i svěže intenzivní kompozici nezaměnitelného čaje darjeeling s bergamotem a překvapivým akcentem papyru. Svůdně fascinující akord dotváří hřejivá ambra, která posouvá Pour Homme Soir do světa ryzího luxusu. Pour Homme Soir je věnována muži, kterému nechybí přirozená elegance a vědomí si své vlastní ceny. Distinguovaná, leč absolutně stylová vůně s nečekaným dotekem vášně – to je ona tajemná ingredience podtrhující jeho mužný šarm a charisma.

Chvějivé charisma Italská návrhářka Laura Biagiotti se ve světě módy pohybuje dlouhá desetiletí a stejně mistrně ovládá látky i vonné esence. Romantika, elegance, mládí a duch Itálie se snoubí ve dvojici parfémů Biagiotti Due. Pánská Biagiotti Due Uomo nabízí sofistikovanou kompozici svěžích a kořenitých středomořských tónů s letmým dotekem exotických dřev. Kromě klasicky mužných složek hřejivého charakteru – vetiveru, pačuli a šalvěje - překvapí jiskřivý akord kokosového ořechu, který přímo vyzývá udělat něco nečekaného, čím muž příjemně překvapí svůj něžný protějšek. Flakóny okouzlují svou elegancí a jednoduchostí. Návrháři se nechali inspirovat klasickým sklářským uměním a staletími prověřeným italským vkusem. Sklářství má na Apeninu dlouhou a slavnou historii, vzpomeňme třeba jen úžasných objektů vytvářených z muránského skla, kde se – v bezprostřední blízkosti Benátek – pracuje s tímto ušlechtilým materiálem už od 11. století. Tradiční techniku ctil ve svých návrzích i Steve Gibbons z proslulého designérského studia Dew Gibbons, který je autorem flakónů Biagiotti Due zářících jednoduchou elegancí a půvabem připomínajícím ručně vyráběné skleněné solitery – oblíbený suvenýr návštěvníků města sv. Marka.

Podstata muže “Chtěl jsem vytvořit vůni, která zachycuje samu podstatu neodolatelného muže – ženy po něm touží a ostatní muži by chtěli být jako on,“ říká módní návrhář Valentino Garavani. ‘V’ pour Homme je voňavou personifikací Valentinovy představy o moderním Casanovovi. Vůně zachycuje duši moderního dobyvatele ženských srdcí a tři jeho charakteristické rysy: nenucený šarm, svůdnou přitažlivost a ryzí mužnost. Opojné propojení citrusů, vzácného dřeva a orientálních tónů ‘V’ pour Homme prozrazuje na svého nositele, že v jeho nitru přebývá božstvo čisté rozkoše a smyslnosti. K vystižení nenuceného šarmu byl použit geniální akord osvěžující šťávy z čerstvých mandarinek a tamaryšku ve spojení s pikantností růžového pepře a jalovce. Coby další krok pro vystižení podstaty moderního milovníka byla vybrána nóta exotických dřev – mysorského santálu a cedru – doplněná pižmem a ambrou. Tóny s afrodiziakálním podtextem tvoří spolu s dokonalým mistrovstvím Valentinových modelů portrét přirozeného svůdce přímo nabitého vášnivou rozkoší. A nakonec se dostává ke slovu mužnost ve své nejsyrovější, přímo animální podobě, kterou zde symbolizuje žhavá koncentrace orientálních tónů: vanilky, heliotropu, kakaa, pačuli, kmínu, muškátového květu a semen ambrózie… tedy všech ingrediencí, které jsou mužně hříšné a nebezpečně sexy. Díky nim získala celá kompozice doslova na živočišné přitažlivosti.

Nevázaná vášeň Wings je vůní, která zatím nejpřesněji vyjadřuje samu podstatu značky Police zaměřenou na „rodinu“ mladých lidí vyznávajících městský styl života. „Vůně s křídly“ je určena pro mladého muže preferujícího intenzivní zážitky, které mu umožňují vyzrávat v nezávislou osobnost s vlastním názorem, sebevědomého a vášnivého příznivce novinek a důsledného obhájce trendů. Nová Police Wings - brilantní, odvážná a nezkrotná vůně – skvěle zosobňuje charakter muže, který je trendy a cool, ale zároveň má svoji image dobře promyšlenou a nic nedělá ani nenosí proti svému bytostnému přesvědčení. Fascinující charisma odráží i takový detail, kterým je jím zvolená vůně, jíž vyjadřuje své vnitřní já. Originální úvod překvapí bohatstvím kořenitých tónů složených z koriandru a muškátového oříšku, které doplňuje klasický závan svěžích citrusů podpořený lístky fialek. Poté přichází řada na nenapodobitelný akord čerstvých bylin – šalvěje a levandule, na nějž navazuje nezkrotný styl mužnosti personifikovaný ambrou, fazolkami tonka a santálovým dřevem.

Polární žár Novou linii vůní Aigner Black charakterizují slova jako dynamika, nápaditost a jednoduchý sportovní styl. Speciální edice Black Icedrops svými svůdnými tóny přivolává vzpomínky na kostku ledu rozpouštějící se uprostřed žhavé noci mučivě pomaličku na vášní rozpálené kůži. Svou neodolatelnou bezprostředností aktivuje všechny vaše smysly a ukáže jim cestu do světa plného osvěžující čistoty vybraných ingrediencí. Pánskou verzi otevírá osvěžující souzvuk bergamotu a mandarinky, který prohlubuje esence z vzácné protěže alpské. Nejcharakterističtější složkou kompozice je ojíněné dřevo ve spojení s bílou kožešinou a oroseným pačuli. Všechny ingredience doplněné o bílý mech, pižmo a ambru vytváří smyslně působivý akcent mužné „polární“ vůně. Pánský flakón přímo dýchá dálkou ledových moří, po nichž plují majestátní ledovce s modravým odstínem.

autor: Simona Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravda, že jste na sobě celý týden dřeli. Proto byste měli v neděli zvolnit a užívat si volné chvíle s rodinou. Podpořte své děti, které nejsou ve své kůži, a k opékání buřtů pozvěte i…

Nejčtenější články

Doporučujeme