Mužská vs. ženská pleť? Rozdíly jsou markantní

20. 7. 2017 Reklama
Odborné studie uvádí, že genetický věk pleti žen je o 15 let vyšší než u mužů. Ženy se vystavují stresu častěji, což se projevuje na jejich pleti, avšak muži ji zase častěji zatěžují holením. Jsou to jediné odlišnosti? Vyžaduje každý druh pleti svůj specifický přístup, nebo postačí univerzální řada kosmetiky vyhovující požadavkům obou pohlaví?

Jak to vidí odborník?

„Pevnější a bytelnější vzhled pleti mužů je výsledkem vyššího obsahu kolagenu,“ uvádí specialista MUDr. Tomáš Kampe ze společnosti LR Health & Beauty s tím, že mužská pleť je spíše mastnější. „Vysoušení mužské pleti zabraňuje vyšší počet mazových žláz. To naopak přispívá k jinému problému – většímu výskytu akné,“ informuje specialista.

Co se týče vrásek, pánům se objevují hlubší v pozdějším věku rýhy, naopak dámská část populace jim musí čelit dříve. Jejich projev je ale méně výrazný. Úprava mužské tváře vyžaduje časté holení, ke kterému dojde podle statistik průměrně 16 000krát za život.

„Při holení dochází k narušení horní vrstvy kožních buněk, což se projevuje kožními problémy až u 40 % mužů,“ připouští odborník.

Společnost LR Health & Beauty na tyto skutečnosti zareagovala vytvořením produktů LR Aloe Via Péče pro Muže a LR Aloe Via Péče o Pleť pro Ženy, které dokáží odhalit a uspokojit specifické potřeby pokožky i těch nejnáročnějších.

Genetika ženám příliš nefandí

Vnitřní genetický věk pleti žen se odhaduje o 15 let starší, než genetický věk pleti opačného pohlaví. Tento fakt není očividný zejména z důvodu, že ženy o svou pokožku v porovnání s muži více pečují. Pokud se ráda hýčkáte, měla byste si dopřát profesionální péči, která v sobě ukrývá pečující Aloe Vera gel a prémiové přírodní přísady.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aloe Vera Multi-aktivní Denní Krém představuje ideálního pomocníka pro každodenní odolávání negativním vlivům prostředí, ve kterém se pohybujeme. Obsahuje 50 % Aloe Vera gelu, bio výtažek z oliv a hroznový olej, který zajistí intenzivní hydrataci a udržení celodenní rovnováhy v pleti.

Cena: 709 Kč Obsah: 50 ml

Po večerní hygieně sáhněte po Aloe Vera Regeneračním Nočním Krému, který se od denního liší vyšším obsahem olivového oleje přinášející pleti vláčnost a svěžest. Obsah krému je z poloviny tvořen vysoce kvalitním Aloe Vera gelem.

Cena: 709 Kč Obsah: 50 ml

Není se čemu divit, že v období festivalů, oslav a večírků často zůstaneme vzhůru pozdě do noci a ošidíme tělo o důležitý spánek. Ráno se pak probouzíme unavení s tmavými kruhy pod očima. Požadované napnutí a osvěžení očního okolí nabízí Aloe Vera Zjemňující Oční Krém díky výtažku z oliv v bio kvalitě, 50 % Aloe Vera gelu a haloxylu – ingredience odstraňující tmavé kruhy.

Cena: 709 Kč Obsah: 15 ml

Některým je textura krému nepříjemná a preferují spíše gely. Z toho důvodu vznikl Aloe Vera Hydratační Krémový Gel, který nabízí stejné vlastnosti jako krém, avšak s tím rozdílem, že se lépe vstřebává a dopřává okamžitý pocit lehkosti. Výborně poslouží jako podklad pro make-up.

Cena: 709 Kč Obsah: 50 ml

Potýkáte se s napnutou a vysušenou pletí a hledáte pomocníka, který vás těchto nepříjemných pocitů co nejrychleji zbaví? O Aloe Vera Hydratační Pleťové Masce tvrdí studie institutu Dermatest, že poskytuje o 95 % více hydratace během tří minut. Maska obsahuje 50 % Aloe Vera gelu, bio výtažky z divoké růže a kombinaci aquaxylu a aquaprontu.

Cena: 599 Kč Obsah: 75 ml

Čištěním k rozjasněné pleti

Kouzlo zdravé a krásné pleti tkví v pravidelné péči. Do ní spadá i rutinní čištění pleti, a to jak ráno, tak večer před spaním. K tomuto rituálu skvěle poslouží Aloe Vera Harmonizující Čisticí Mléko odstraňující nečistoty a zbytky make-upu. Mimo to pleť hydratuje -pomocí Aloe Vera gelu a výtažku z oliv.

Cena: 459 Kč Obsah: 200 ml

Účinek čistícího mléka lze posílit použitím Aloe Vera Rozjasňující Pleťové Vody. Ta pleť dočistí a zároveň osvěží. Neobsahuje alkohol, tudíž není na místě strach z vysušení, zejména díky Aloe Vera gelu a výtažku z oliv.

Cena: 459 Kč Obsah: 200 ml

Nerovnoměrné zabarvení, šupinky a mdlost – takto se projevují změny prostředí, slunce a stres na vzhledu pleti. Řešení? Aloe Vera Pleťový Peeling, který obsahuje kvalitní přírodní složky jako například Aloe Vera gel, výtažek z divoké růže v bio kvalitě a drcený bambus. Pravidelným používáním docílíte jemné, rozzářené a prokrvené pokožky obličeje. „Urychluje regeneraci a zbaví pleť odumřelých kožních buněk,“ vysvětluje výhody peelingu specialista MUDr. Tomáš Kampe.

Cena: 419 Kč Obsah: 75 ml

Cestování k létu neodmyslitelně patří. Ať už zvolíte jakýkoliv typ dovolené, Aloe Vera Pleťové Čisticí Ubrousky vám pomohou okamžitě zatočit s nečistotami i zpoceným čelem. Poslouží jako vhodná alternativa k čistícímu mléku.

Cena: 175 Kč Obsah: 25 ks

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jaro prostě milujete, kdyby se vám ale dařilo v práci, měli byste ho ještě raději. Sami vidíte, že je situace spíše neúnosná a něco se děje. Již delší dobu nejste na pracovním místě…

Nejčtenější články

Doporučujeme