Múzy elegance

13. 3. 2006
Múzy elegance
Slavné, krásné a bohaté jsou múzy, které inspirovaly návrháře k elegantním módním kolekcím a skvělým doplňkům. Jejich jména i tváře dobře znáte - Julia, Halle, Drew, Angelina, Nicole, Mary-Kate ...

Celosvětový trend, kdy známé tváře ze stříbrného plátna nahrazují modelky v reklamách a na titulních stránkách prestižních módních magazínů, trvá již několik sezón a zdá se, že ještě dlouho trvat bude. Zlaté časy Hollywoodu, kdy jsou herečky krásné, elegantní a inspirují své diváky, je definitivně zpět. Krásné hvězdy neinspirují pouze obecenstvo, ale také módní návrháře, kteří neváhají utratit milióny dolarů, aby svou vysněnou ženu dostali do katalogů.

Angelina Jolie & St. John Luxusní americká značka St. John v září 2005 oznámila uzavření lukrativní smlouvy s jednou z nejkrásnějších žen planety – Angelinou Jolie. Ta se stala novou tváří elegantní módy a na černobílých fotografiích od Maria Testina předvádí svou sofistikovanou tvář. „Jsem pracující matka, která si určila dosáhnout mnoha cílů. Chci, aby můj šatník byl krásný, sexy a pohodlný současně. St. John představuje všechny tyto požadavky,“ říká Angelina. „Jsem šťastná, že mohu být součástí tradice a ještě více z toho, že tradici přenesu do budoucna.“ Uhlazené kostýmky sluší Angelině stejně skvěle jako jednoduché koktejlové šaty. Inu, hvězda.

Halle Berry & Versace Po Madonně a Demi Moore se pozornost módního domu Versace upnula na nejlépe oblékanou herečku, která kdy kráčela pro červeném koberci. Halle Berry se stala inspirací i tváří jarní kolekce z dílny Donatelly Versace, která si spolupráci s Halle nemůže vynachválit. „Znám Halle mnoho let a vždy jsem obdivovala její vůli a profesionalitu,“ prohlásila návrhářka po focení, na které si čokoládová kráska odskočila přímo z natáčení filmu X-Men 3 a neúnavně pózovala od páté hodiny ranní do jedné po půlnoci. Halle zde představuje ženu silnou i jemnou zároveň.

Julia Roberts & Gianfranco Ferré Další Oscarem ověnčená herečka se upsala módě. Svůj debut v roli modelky si Julia Roberts odbyla coby zbožňovaná múza italského návrháře Gianfranca Ferré. Proč právě tato skvělá herečka a matka dvojčat? „Nechal jsem se inspirovat moderní realitou, ženami, které žijí v dnešním světě. Ovšem některé ženy jsou mé osobní představě ideálu ženskosti poněkud blíže než jiné. Julia Roberts je pro mě představuje ideální spojení, kombinaci ženskosti a silné osobnosti,“ vysvětluje návrhář. Stejně jako kampaně St. John a Versace, i zde stál na fotoaparátem Mario Testino, který zvěčnil Julii v jednoduchém, leč nesmírně elegantním oblečení s doplňky na jaro-léto 2006.

Nicole Richie & Jimmy Choo Dcera zpěváka Lionela Richieho, televizní hvězda, slavná prominentka, módní ikona a úspěšná spisovatelka Nicole Richie se poprvé, stejně jako Julia Roberts, představuje v roli modelky. Pro svou novou kolekci luxusních doplňků si ji vyhlédla značka Jimmy Choo. Super sexy fotky s blonďatou Nicole zaplavují stránky časopisů po celém světě. Zakladatelka značky Tamara Mellon vysvětluje, proč právě slečna Richie se stala novou tváří: „Nicole je slavná především díky jejímu neuvěřitelně sofistikovanému vzhledu a brilantnímu smyslu pro styl.“ Autorem fotografií je filmový režisér Brett Ratner, který je podepsán pod hity jako Červený drak či X-Men 3.

Drew Barrymore & Missoni Vloni tvář kosmetické značky, letos módní. Drew Barrymore opravdu nezahálí. Tato úspěšná herečka a producentka se vrhla na dráhu modelku se stejnou vervou jakou útočí na filmová plátna. Jako svou tvář pro kolekci jaro – léto 2006 si ji vybrala italská značka Missoni. Důvodem podle Angely Missoni je, že Drew stojí pevně nohama na zemi. „Je zvláštní tím, jak je normální. Žije skutečný život a vy to můžete vidět.“ V minulosti pózovala Drew pro Guess, její současné fotografie jsou více tajemné a přirozeně elegantní zároveň. A i když tato herečka nepatří mezi nejštíhlejší v Hollywoodu, role modelky ji velmi sluší.

Mary-Kate a Ashley Olsen & Badgley Mischka Dvojčata Mary-Kate a Ashley Olsen, která se na poli módy proslavila díky svému bohémskému stylu oblékání, se nyní představují v rolích elegantních mladých dam ve večerních róbách od dvojice návrhářů Marka Badgleyho a Jamesa Mischky. „Mary-Kate a Ashley vyrostly, aby se staly americkými ikonami mladého stylu,“ říká návrhářské duo. „Mají skvělý smysl pro módu a individualismus, který nás fascinuje.“ Ultra-štíhlé herečky se zúčastnily přehlídky v New Yorku a rovnou se domluvily na spolupráci s touto módní značkou známou pro elegantní a velmi ženské modely.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Když pomyslíte, že je říjen za dveřmi, malinko znejistíte. Aktuální práce vás nenaplňuje, a proto si hledáte pomalu něco nového. Pokud byste se rozhodli zůstat, počítejte s tím, že stejně…