Mydy Rabycad křtí album Numbers a začínají novou tvůrčí etapu

11. 11. 2019
Mydy Rabycad křtí album Numbers a začínají novou tvůrčí etapu
Mydy Rabycad právě intenzivně nacvičují na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín, během které 22. listopadu pokřtí nové album NUMBERS, ale zároveň vykročí do nové tvůrčí etapy.

„Jsme zrovna v největším kolotoči příprav a myslím, že už teď můžu říct, že to bude ještě trochu větší, než jsme si představovali. Pokaždé když jsme seděli v kanceláři nad scénářem a já si jeden z momentů představovala naživo, úplně mě to dojalo. Takže opravdu přijďte!“ zve na největší koncert v historii kapely zpěvačka Žofie Dařbujánová a dodává: „S námi vystoupí i vynikající  N.O.H.A. a podpoří nás dechová sekce kapely Circus Brothers, takže bude na co koukat i na co tančit!”.

Na albu NUMBERS, které vyslali Mydy Rabycad před pár týdny do světa, najdeme nejen další muzikantský posun, ale posluchači ocení jistě i pohled kapely na stávající realitu, kdy už hudba dávno není jen o kvalitních písničkách, ale i o neustálé sebeprezentaci. V osmi písních na něm analyzují dobu, ve které se úspěch umělců měří na základě počtu palečků a srdíček na sociálních sítích a společenský status definuje cifra a počet nul na bankovním účtu.

Podívejte se na klip k songu Numbers:

„S deskou NUMBERS přichází nová kapitola téhle kapely. Od poslední desky se v nás nahromadila spousta emocí a poznatků a zjistili jsme, že chceme dělat věci jinak, než tomu doposud bylo. Album je tedy krokem jiným směrem víc, než tomu bylo kdy dřív,” říká producent a klávesista Nèro Scartch. Tuto změnu potvrdí i velkolepý koncert 22. listopadu ve Foru Karlín, na který chystá kapela pro fanoušky řadu novinek a překvapení.

Mydy Rabycad se dali dohromady před sedmi lety a stihli zahrát na prestižních festivalech Glastonbury nebo Sziget, vystoupili v Jižní Koreji, Turecku i Egyptě. Loni zaznamenali famózní úspěch na Festival International de Louisiane v USA a absolvovali první klubové turné po Holandsku, včetně vystoupení v legendárním amsterdamském klubu Melkweg. Mydy Rabycad, tedy Žofie Dařbujánová, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek a Nèro Scartch, společně hrají šest let a jejich unikátní sound dotváří dnes již nepostradatelní stálí hosté: bubeník a producent alb kapely Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a v neposlední řadě Papa Kush, zvukař kapely, který pozvedává zvukařské řemeslo na úroveň dalšího hudebního instrumentu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, nepřehánějte to s emocemi. Je jasné, že je k vám nadřízený nespravedlivý a asi si na vás zasedl, hořkost a hádky ale k ničemu nepovedou. Stejně by vám konflikt nepomohl, šéf vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme