Myslíte, že jste v menopauze? Co když jsou to ale problémy se štítnou žlázou?

1. 7. 2019
Myslíte, že jste v menopauze? Co když jsou to ale problémy se štítnou žlázou?
Věděla jste, že některé symptomy jsou v případě menopauzy s nemocemi štítné žlázy velmi podobné, takže vás mohou zmást? Pokud vám je kolem padesátky, jste podrážděná, nespíte dobře a přibíráte na váze, může vás napadnout, že se blíží přechod. Ovšem nemusí to tak být. Příčinou může být nadměrná nebo naopak nedostatečná aktivita štítné žlázy!

Jaké příznaky vás mohou překvapit?

Kromě podrážděnosti či nespavosti se mohou v obou případech objevit deprese, únava, vypadávání vlasů či návaly horka. To vše může signalizovat nejen blížící se přechod, ale taky potíže se štítnou žlázou. A spoustu žen ani nenapadne, že by na vině mohla být právě štítná žláza! Je zapotřebí vědět, že problémy se štítnou žlázou jsou častější u žen než u mužů, a právě kolem padesátky se objevují nejvíce. Máte-li v rodinné anamnéze problémy se štítnou žlázou nebo například cukrovku, jste vystavená vyššímu riziku. A s věkem se tahle rizika zvyšují. „Poruchy štítné žlázy se často diagnostikují v období menopauzy nebo ve věku od 45 do 55 let,“ říká endokrinoložka Mary Vouyiouklisová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Slunce je v překrásném postavení k vašemu znamení a Merkur vás vede k pracovním úspěchům. Nenechejte nic náhodě a tvrdě na sobě pracujte. Tento týden očekávejte parádní nabídku, která vás…