Mýty a klišé o vztazích: Jak je to doopravdy?

Mýty a klišé o vztazích: Jak je to doopravdy?

Jistě jste v mládí od rodičů i prarodičů slyšela spoustu klišé, která se týkala vztahů, a možná jste jim tehdy v mladické naivitě i věřila. Jsou ale mýty, které nás provázejí celý život, a přesto nejsou pravdivé… O které jde?

Partner a partnerka by spolu měli trávit všechen čas

Někomu to tak možná vyhovuje, ale obecně vzato nikomu nesvědčí, když tráví veškerý čas jen s jedním člověkem. Je potřeba si od sebe občas odpočinout, najít si chvilku na sebe, přátele či rodinu a získat jeden od druhého odstup. Jinak by se brzy mohla dostavit takzvaná ponorková nemoc, ze které často není úniku. Součástí toho, že se máte rádi, je i fakt, že si umíte dopřát vzájemnou volnost!

Pokračování 2 / 5

Zamilovaní si rozumí i beze slov

Ano, říká se, že pokud se dva mají rádi, měli by spolu dokázat i mlčet. Pravdou ale je, že komunikace je ve vztahu stěžejní a je potřeba mít si co říct. Vybrat si mlčení, protože je snazší, nikdy k ničemu dobrému nepovede. Obzvlášť v situacích, kdy se vyskytne nějaký problém, je důležité, abyste o tom s partnerem mluvila. Vztah beze slov opravdu nefunguje.

Pokračování 3 / 5

Hádky jsou kořením lásky

Řada párů dokonce tvrdí, že by se bez hádek neobešla a že nejhezčí na jejich vztahu jsou usmiřování, která přijdou po hádkách. Samozřejmě je naprosto normální, když ve vztahu tu a tam k nějaké hádce dojde. Pokud se ale hádáte neustále a žádný konflikt nejste schopní vyřešit, něco je rozhodně špatně. A takzvanou „usmiřovačkou“ daný problém jen odsunete dále a za čas na vás vykoukne s ještě větší intenzitou.

Pokračování 4 / 5

Žárlivost je důkaz lásky

Jemné projevy žárlivosti nebývají na škodu, většinou si tak s partnerem dáváte najevo, že vám na druhém záleží. Pokud ale neustále kontrolujete jeho telefon, zprávy, pohledy i maily nebo on vaše, jde už o chorobnou žárlivost a také jasný důkaz toho, že jeden druhému nevěříte. V takovém případě už nejde o lásku.

Pokračování 5 / 5

Protiklady se přitahují

Toto rčení platí opravdu málokdy. Není třeba mít společných sto procent zájmů, vizí, názorů a plánů do budoucna, ale nějaký základ by být měl. Každý pár potřebuje něco, co oba jedince spojuje, co mohou podnikat spolu, a budovat si tak společné zážitky a vzpomínky. Jestliže jste každý úplně jiný, můžete časem zjistit, že žijete vedle sebe, ne spolu. A v takovém případě nemá moc smysl ve vztahu zůstávat.

Doporučujeme

Články odjinud