Mýty a lži o vagině, které dodnes můžete slyšet a lidé jim věří

Mýty a lži o vagině, které dodnes můžete slyšet a lidé jim věří

Když jsme vyrůstaly, byla vagina téměř tabu a co jsme se nedozvěděly od pokrokovějších maminek nebo zvídavých kamarádek, to jsme nevěděly. Už tehdy se o vaginách vyprávěly mýty, některé ale kolují dodnes. Jaké to jsou?

Máte vaginu, jste slabá

Možná jste to slýchala od malička. Vaginu mají holky a holky jsou slabší než kluci. Ale to přece není pravda, kolikrát to ženské natřou chlapům na plné čáře. Být ženou vás nedělá slabší, cokoli si umíníte, toho můžete dosáhnout, jen se nenechte zastrašit.

Jediný její význam je rodit děti

Ještě než děti opravdu vědí, co je to sex, tak už vědí, že dítě se rodí z vaginy. Není ale dáno, že každá žena chce mít děti. Vagina má spoustu jiných zajímavých funkcí. Jen je pěkně všechny prozkoumejte!

Lady Dee radí, co v posteli rozhodně nedělat! Podívejte se na video:

Nevábně voní

To není pravda. Každá vagina má svůj specifický pach a každý, kdo by vám chtěl vnutit, že smrdíte, si může dát odchod! Každá máme své pižmo a dobře víte, jak voníte. Pokud ovšem v tomto ohledu sama zpozorujete změnu, bylo by dobré zajít si na vyšetření, protože takové změny mají nějaké opodstatnění.

Podívejte se na historii klitorisu v lidských dějinách:

Hodně krvácí při prvním sexu a bolí to

Je to velice individuální. Ne každá žena při prvním sexu musí krvácet, proto se nemusíte plašit, pokud se tak nestane. Stejně tak je to i s bolestí. Můžete cítit trochu tlak, který se zdá nepříjemný, ale většinou to, že je to bolestivé, je způsobeno nedostatečným zvlhčením.

Podívejte se, jak být lepší milenkou:

Musí být neustále upravena

Omyl. Je to součást vašeho těla, a tím pádem si o tom, jak to bude tam dole vypadat, rozhodujete jen vy sama. Pokud se cítíte dobře zcela přirozeně zarostlá, tak prosím. Jestliže naopak ráda pouštíte fantazii z uzdy a vytváříte si dole různé obrazce, také v pořádku. Jen pozor na produkty, které používáte, abyste na ně neměla nežádoucí reakci.

Podívejte se na přiznání lidí o první masturbaci:

Nikdy nepotřebuje navlhčit

Přestože má vagina schopnost se vzrušením zvlhčit, přece jen občas při sexu vysychá, a tudíž není nic špatného na tom trochu jí pomoci. Mějte vždy po ruce lubrikační gel, protože čím vlhčí budete, tím lépe!

Měla by nějak vypadat

Každá vagina je unikát. Nenajdete dvě, které by vypadaly absolutně identicky. Pokud vám někdo tvrdí, že by měla být taková nebo maková, je to hloupost. Existují všechny druhy, velikosti, tvary a liší se i v barevnosti.

Doporučujeme

Články odjinud