Na dovolené nemusíte přibrat! Poradíme, co jíst v Řecku, Itálii či Chorvatsku

9. 7. 2018
Na dovolené nemusíte přibrat! Poradíme, co jíst v Řecku, Itálii či Chorvatsku
Dovolená je od toho, abychom si odpočinuli od stresu a každodenních povinností. Jestli si ale hlídáte jídelníček nebo dokonce držíte dietu, možná se už teď stresujete tím, co budete jíst v hotelu, penzionu nebo kdekoli, kam vyrazíte. Když budete dodržovat následující pravidla, zvládnete i dovolenou bez kilogramů navíc.

Když máte zaplacené all inclusive

Pobyty all inclusive, tedy jídlo i pití v ceně, jsou dnes velmi oblíbené. Ovšem taky dost zrádné, pokud jde o dodržování zdravého jídelníčku. Zkuste to ale brát jako výzvu ochutnat něco nového. Nejprve obejděte švédské stoly a naplánujte si, co ochutnáte. Vynechejte to, co znáte, a soustřeďte se na to, co neznáte. Nezapomínejte na zeleninu. Základní pomůcka: Využijte takzvaný zdravý talíř, který by se měl skládat z ½ zeleniny, ¼ bílkovin (maso, nízkotučné sýry, mléčné výrobky) a ¼ sacharidů (přílohy, pečivo, ovoce).

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže vás trápí zdravotní problémy, řešte je co nejdřív. Doporučují se preventivní prohlídky, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Také je na čase, abyste si začali pečlivěji hlídat…

Nejčtenější články