Na horách oblékejte i pleť!

17. 2. 2010
Na horách oblékejte i pleť!
Časté změny teplot spojené s přechody z mrazu do vytopených místností, ledový vítr a ostré slunce způsobují poškození ochranného hydrolipidového filmu pokožky, která tím ztrácí přirozenou obranyschopnost. Je proto daleko citlivější a náchylná k podráždění.

V zimě je třeba ochranu pleti násobit

„V mrazu se zpomalují funkce pokožky: mazové žlázy vylučují méně tuků a látková výměna stagnuje. Pokožka je často přesušená, šupinatá, zarudlá, pálivá a nepřirozeně napnutá. Pro větší odolnost pleti a schopnost udržet si vlhkost po celý den je potřeba jí poskytnout kvalitní základ, který vybuduje ochranný štít proti větru a chladu,“ říká kosmetička Marie Lánová.

Když je pod nulou, myjte si obličej alespoň hodinu předtím, než vyjdete ven. Pokud spěcháte, použijte ráno na očištění pleti pouze pleťové mléko, neodebírá pokožce vláhu.

Pořiďte si hutnější výživný krém s vitaminy a lipidy, který na pleti vytvoří ochranný film a díky svému složení bude fungovat jako blokátor nepříznivých vlivů a zároveň termoregulátor.

Navíc zabrání odpařování vody, takže pleť zůstane vláčná a také se zbytečně neochlazuje. „Těm, kteří trpí vysušováním pleti, se v extrémních klimatických podmínkách - ve vysokých mrazech nebo při ostrém větru vyplatí dočasná ‚výměna‘ denního typu krému za noční.

Na noc pak postačí klasický hydratační krém,“ doporučuje a radí: „K výbavě na hory přibalte krém s vysokým ochranným faktorem. Působení nebezpečného ultrafialového záření totiž stoupá se zvyšující se nadmořskou výškou a navíc je intenzita slunce znásobena také jeho odrazem od sněhu. Krém použijte nejpozději čtvrt hodiny před odchodem na sjezdovku. Zejména na horách se vyplatí „oblékat“ pleť do více vrstev. “

CHRAŇTE CITLIVÁ MÍSTA:

Oči - jsou chráněny jen tenkou kůží bez tukové vrstvy, a tak je potřeba jim chybějící tuk dodat. Lehké oční gely nahraďte kvalitním mastnějším sérem a alespoň dvakrát denně ho jemně vklepejte do kůže kolem očí. Používejte sluneční brýle s UV filtrem.

Rty - nemají žádný ochranný film ani pigmentovou ochranu a lehce ztrácejí vlhkost. Použijte. Pokud jsou vaše rty příliš drsné a praskají, zkuste večer obrousit suchou kůži jemným peelingem (třeba pomocí starého suchého zubního kartáčku) a na noc naneste silnou vrstvu vazelíny nebo jiného hodně mastného přípravku.

Ruce - ochraňujte rukavicemi a také výživným krémem, nebo medicinální vazelínou. Především si dávejte pozor na to, abyste ven nechodili s vlhkýma rukama.

CO BY MĚL OBSAHOVAT VÁŠ KOSMETICKÝ BALÍČEK NA HORY?

  1. čistící pleťové mléko
  2. krém na mastnější bázi s UV filtrem
  3. tyčinku na rty s vysokým obsahem tuků a UV filtry a klasický jelení lůj
  4. Aloe vera gel na ochranu proti nepříznivými vlivy či jako první pomoc pro zklidnění podrážděné nebo spálené pokožky
  5. dobrý make-up s UV filtrem


Tip:

Aloe vera gel od Fytofontány obsahuje 93% extraktu z aloe vera. Vaší pokožku zklidní, udrží její zabarvení a ochrání ji nepříznivými vlivy díky tenkému filmu. Obsahuje totiž cenné pěstící účinné látky, které hydratují pokožku, zklidňují pleť a dodávají jí živiny.

A protože i v zimě sluníčko působí, i když není vidět, Aloe vera gel pomůže prodloužit a zintenzivnit i přirozené opálení. Rychle se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a lze jej použít i jako podklad pro make up.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, víkendové radovánky se ponesou v duchu pohody a skvělé zábavy. Musíte však skloubit své koníčky a spotřebami rodiny. Není možné se přestat starat a zanedbávat své povinnosti.…