Na krásném modrém Jadranu: Kam se vydat na dovolené v Chorvatsku?

19. 5. 2022
Foto: iStock
Na krásném modrém Jadranu: Kam se vydat na dovolené v Chorvatsku? | Foto: iStock
Pro znalce není Jaderské moře jen synonymem prázdnin, pláží a slunce, ale také zdraví. Pobyt na jadranském povětří vám prospěje v kteroukoli roční dobu, nejlépe však v létě. My Češi o tom víme své, proto je Chorvatsko naší oblíbenou destinací. Kam vyrazit letos?

Jaderské moře léčí především díky obsahu soli a zhruba dalších 80 minerálů rozpuštěných v mořské vodě. Ty účinně regenerují pokožku, ulevují od alergií, povzbuzují krevní oběh a uvolňují svalstvo. Velmi blahodárně působí jadranské klima na dýchací cesty. Už řecký lékař Galén (129–200), který byl mimo jiné i lékařem římských císařů, předepisoval pacientům „dýchat opar tříštících se vln“. Mimochodem právě pro toto jedinečné podnebí (a menší turistický ruch) lze velmi doporučit pobyt i mimo letní sezonu. Ostatně právě k Jadranu kdysi jezdila rakouská společenská smetánka nadýchnout se a zotavit se z náročného společenského života ve Vídni. Kde však se ubytovat?

Na co si dát pozor během dovolené v Chorvatsku? Podívejte se na video:

Punta Skala u Zadaru

Vyhledáváte-li opravdu špičkovou a osobní péči v jedinečném a designovém prostředí, pak se nechejte hýčkat ve Falkesteiner Hotel & SPA Iadera. Nachází se v resortu Punta Skala na soukromém poloostrově poblíž obce Petrčane přímo u moře, je harmonicky zasazen do okolní krajiny a nabízí nádherné výhledy na všechny strany. A mimochodem: Iadera je latinský název starobylého města Zadar.

Zásadním bodem nabídky hotelu Iadera jsou futuristické Acquapura SPA, konstruované jako jakási camera obscura. Černý interiér si pohrává se světlem z kulatých oken a kolem celého vnitřního prostoru s rozlohou 6000 m2 a poté do moře teče chladný potůček. Součástí komplexu jsou turecké lázně hammam a pochopitelně různé sauny – ta s výhledem na moře představuje čistý zen. Kromě blahodárného působení tepla na tělo zde totiž v člověku probíhá i duchovní proměna.

Součástí resortu Punta Skala jsou vedle hotelu Iadera také apartmány Senia a jasný favorit v kategorii rodinných hotelů a zároveň kandidát na nejzábavnější hotel v Chorvatsku: čerstvě zrekonstruovaný Falkensteiner Diadora (mimochodem, Diadora je také starý latinský název Zadaru).

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nevhodná konstelace hvězd vám ubírá na síle. Vaše sebevědomí je na bodu mrazu, což je ve vašem případě velký problém. Nadřízený na vás v plnění povinností tlačí a vám se je nedaří vykonat…