Na nežádoucí chloupky laser

1. 11. 2007
Na nežádoucí chloupky laser
Holení, zesvětlování, speciální krémy či mléka, vosky, pinzety … to a mnohem víc pomáhá ženám zbavit se nežádoucího ochlupení na těle i tváři. Očekávané výsledky se však ve většině případů ne a ne dostavit. Chloupky se stále vrací, kůže je podrážděná, neklidná a mnohdy i poškozená. S tím však může být konec. Místo ustavičného krácení či vytrhávání se zaměřte přímo na samotný střed problému a žiletky či nejrůznější mastičky nahraďte super-moderním laserem.

I tato procedura si však žádá svůj čas a trpělivost, aby přinesla očekávaný výsledek – hladkou pokožku bez podráždění a především chloupků. Pravidlem číslo jedna, kterým jste se měla řídit, je výběr kvalifikovaného personálu a místa, kde vás dokáží zbavit i těch nejtvrdohlavějších chloupků.

Úkolem laseru je „zaměřit“ vlasovou cibulku a tu tepelně zničit. Laserový paprsek je pohlcen pigmentem chloupku, projde svrchními vrstvami kůže a zlikviduje samotný kořínek. Proč se laserové ošetření musí pravidelně opakovat? Důvodem je samotný růst chloupků. V době ošetření se každý vlásek nachází v různém růstovém stádiu. Obvykle je třeba cca 4 – 5 sezení u chloupků na těle, u obličejových partií pak třeba zákrok opakovat 8krát i více. Záleží také na barvě ochlupení. Epilace laserem je nejdokonalejší u tmavých chloupků, lze však odstranit i ty světlé.

Protože existuje mnoho druhů chloupků a typů pleti, je potřeba zvolit správný typ laseru. Pražská klinika Asklepion disponuje hned třemi typy přístrojů a tak se zde můžete zbavit každičkého chloupku, který kazí perfektní vzhled a vám ubírá na sebevědomí. Nejúspěšnějším epilačním laserem je Candela Gentle Lase z USA. Dokáže zasáhnout naráz prostor až 1,5cm2 na kůži a odstraní tak mnoho chloupků najednou. Tento laser si rozumí s tmavými chloupky, na nichž je epilace nejdokonalejší. Mnoho žen však netrápí jen tmavé ochlupení. S těmi si poradí Laser Ellipse, který sice není tak účinný jako první jmenovaný, ale zato si dokáže poradit se světlým i šedivým ochlupením a ještě v rychlejším. Třetím způsobem laserové epilace je použití Gentle Yag přístroje vhodný na opálenou a silně pigmentovanou pokožku, včetně tmavé kůže afrických národů, který je velmi bezpečný. Všechny tyto lasery pracují na podobném principu. Odborník určí podle zabarvení pleti a barvy nechtěného ochlupení, který z nich bude nejúčinnější.

Pro krásu se musí trpět a to platí i v tomto případě. Krátkodobý nepříjemný pocit pak zcela vyváží výsledný efekt. Bolestivost zákroku je velmi individuální. Přístroj v momentu laserového výstřelu zmrazí ošetřované místo speciální tekutinou, tím se zákrok stává šetrným a přijatelně bolestivým. Malé lokality tak lze epilovat bez znecitlivění. U větších ploch se používá lokální znecitlivění pomocí speciálních krémů.

Než se vydáte do ordinace dermatologa, určitě si chloupky, které zamýšlíte ozářit laserem, nevytrhávejte! A to po dobu 3 až 5 týdnů. To však neznamená, že budete na veřejnosti chodit zarostlá a vousatá. Klidně holte a stříhejte, ale netrhejte. Omezení platí též pro opalování. Kůže by v době zákroku neměla být opálená a po ošetření se minimálně 2 měsíce opalování nedoporučuje. Ani letní měsíce ovšem nepředstavují velký problém, pokud se měsíc po ošetření budete chránit před sluncem kosmetickými přípravky s vysokým ochranným faktorem.

Po zákroku se nelekejte, pokud při pohledu do zrcadla uvidíte na kůži zčervenání či drobné stroupky, ty se velmi rychle hojí. V naprosté většině případů během hodiny až dvou není vůbec vidět, že nějaký zákrok vůbec proběhl.

Foto: Internet

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jdete si hrdě za svým cílem a chcete dosáhnout na ty nejcennější mety. Nepovídejte, že je všechno jen černobílé! Zkuste se uvolnit a inspirovat! Pokud se vám podaří oslovit skvělým nápadem…

Nejčtenější články

Doporučujeme