Na půdu bezpečně a s elegancí

16. 4. 2020 Reklama
Těžko přístupné půdní prostory a málo místa pod nimi – situace, která se nedá řešit klasickým schodištěm nebo obyčejným žebříkem, jehož použití není příliš vhodné zejména z hlediska bezpečnosti. Praktické a bezpečné řešení nabízí půdní stahovací schody.

Základním požadavkem na stahovací schody je jejich kvalitní materiálové provedení. „Půdní schody vyrobené ze dřeva mají minimální rezistenci vůči klimatickým výkyvům – postupem času se tak mohou vlivem vlhkosti a teplotních změn poškodit. Určitě proto doporučuji volit celokovové stahovací schody,“ radí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou půdních stahovacích schodů již více než 25 let, a pokračuje:

Klepněte pro větší obrázek

Například stahovací schody KOMBO jsou vyrobeny z kovových bočnic i nášlapů, které jsou navíc opatřeny protiskluzovým materiálem. Jejich harmonikový tvar s charakteristickým navazujícím zaoblením zajišťuje pohodlný i bezpečný výstup na půdu, jelikož bočnice zároveň slouží jako praktické úchyty.“ Půdní stahovací schody KOMBO navíc splňují přísné požadavky pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Normovaná hodnota tepelného prostupu u pasivních domů je U = 0,8 W/m2.K. Stahovací schody KOMBO mají tuto hodnotu U = 0,71 W/m2.K. Ještě o trochu lépe jsou na tom pak půdní stahovací schody ARISTO tvořené rozkládacím žebříkem, jejichž konstrukce má hodnotu tepelného prostupu U = 0,66 W/m2,“ dodává Petr Paksi.

Takto nízkého tepelného prostupu bylo u schodů ARISTO docíleno izolační minerální vatou a také přidáním horního zatepleného víka, které se otevírá souběžně se spodním. Více na www.japcz.cz.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V práci nad vším více přemýšlíte, což vám přináší užitek. Sice vám všechno déle trvá, ale výsledek stojí za to. Zas vším, co vytvoříte, si stoprocentně stojíte. Obecně však platí méně se…

Nejčtenější články

Doporučujeme