Na sváteční náladu u nich nenarazíte: Těchto šest znamení Vánoce nesnáší | Foto: iStock

Foto: iStock

Na sváteční náladu u nich nenarazíte: Těchto šest znamení Vánoce nesnáší

Naskakují vám z vánočních svátků každoročně osypky a na slavnostní náladu čekáte marně? Nebo máte ve svém okolí někoho, kdo svým odporem k nejkrásnějším dnům v roce dokáže spolehlivě zahnat ducha Vánoc? Možná je na vině vaše znamení zvěrokruhu! Komu daly planety do vínku sváteční bojkot a proč?

Býk (21. dubna až 21. května)

Býci jsou známé konzervy. Vadí jim, když kdokoliv nějak narušuje zaběhnutý pořádek, moc neocení ani jakékoliv změny. A právě advent plný shonu, překvapení a neustálých návštěv se Býkům absolutně nezamlouvá. A to raději nemluvme o oslavách silvestra. Býk sice rád tráví čas s rodinou a přáteli, zmatky a přípravy kolem svátečních dnů ho ale vysilují a jsou mu protivné. Býci jsou nejraději, když za ně na Vánoce všechno přichystá jejich partner a oni si v klidu s nohama v teple užívají pojídání svátečních dobrot a sledování pořadů v televizi. Pouze v takové situaci se pro ně Vánoce stávají relativně snesitelnými.

Jak prožívají jednotlivá znamení Vánoce? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Blíženci (22. května až 21. června)

Blíženci jsou roztržití a neposední. Zatímco díky druhé zmiňované vlastnosti si libují ve všech akcích, jejich neustálá nesoustředěnost je překážkou pro pohodové Vánoce. Blíženci si většinou naplánují nespočet úkolů a jejich časový rozvrh bývá o svátcích ještě více zaplněný než kdy jindy. Ke všemu některé nestihnou dokončit a z toho plyne jejich frustrace. Záleží jim na zářivých dekoracích i na krásně prostřeném stole a dávají si záležet. To bývá ale na jednoho moc, proto začínají být z Vánoc především nervózní a frustrovaní.

Pokračování 3 / 6

Kozoroh (22. prosince až 20. ledna)

Vánoce pro Kozorohy zcela jistě nejsou nejoblíbenějším obdobím roku. Vyhlášení perfekcionisté a workoholici nemají na svátky čas ani náladu. Ambiciózní Kozorozi se rádi ponoří do práce a běžných povinností, ostatní věci je už tolik nezajímají. Kromě toho normálně moc nevaří, takže je kulinářské sváteční povinnosti trápí. Nejsou zrovna zdatnými kuchaři ani cukráři a zvládnout upéct alespoň jeden druh cukroví, navíc podle svých náročných představ, jim dává zabrat. Nevydařené drobnosti Kozorohy umí vyvést z míry.

Pokračování 4 / 6

Váhy (23. září až 23. října)

Váhy jsou klidné a mírumilovné povahy, jenže svátky klidu a míru pro ně mnohdy nedostávají svého označení. Vzdušné Váhy se často nechávají unést svými myšlenkami, což jim během adventu tak dobře nejde, všude se pořád něco děje. Preferují dát si šálek svařáku v klidu a teple domova. Navíc nesnášejí velké davy, protože mají rády svůj svět. Přeplněná obchodní centra a náměstí jim nic neříkají, raději se jim vyhnou obloukem. Váhy nemusí ani nevyhnutelné formální sváteční návštěvy známých a příbuzných nebo vánoční večírky.

Pokračování 5 / 6

Štír (24. října až 22. listopadu)

Štíři jsou tajemní a někdy také falešní. Neštítí se lhaní ani spřádání intrik. Kvůli tomu se o svátcích často nevyhnou hádkám a sporům se svým okolím. Není výjimkou, že při nich dochází k vyzrazení některých jejich lží a manipulací. Návštěv u příbuzných se proto Štíři obávají dlouho dopředu a namísto těšení čelí strachu, co na ně před blízkými praskne tentokrát. Polepšení Štíři, kteří se na chvíli vzdají úspěchů na úkor druhých, se jinak nemají čeho bát, a pokud nic nevyvedli, Vánoce si užijí.

Pokračování 6 / 6

Rak (22. června až 22. července)

Raci jsou citlivým a poněkud sentimentálním znamením. O Vánocích mají tendenci vzpomínat na staré křivdy a nezdary. Stává se, že v daném období více truchlí a vrací se jim smutek ze ztráty známých či blízkých. Na rodinu nedají Raci dopustit a právě o Vánocích si mimo jiné uvědomují, jak vše rychle letí, a to jim nedělá dobře. Rak si nepotrpí na žádné okázalosti a svátky většinou tráví s rodinou, kterou se snaží potěšit praktickými dárky. I tak pro Raky nejsou Vánoce pouze veselým obdobím smíchu a bezstarostnosti.

Doporučujeme

Články odjinud