Na vodu do Německa

2. 7. 2008
Na vodu do Německa
Chystáte se na letní odpočinek a toužíte si užít chvíle volna u vody? Nemusíte cestovat do exotických destinací či do turistů přeplněných oblastí jižní Evropy a severní Afriky. Co si zajet k našim nejbližších sousedům na západní hranici a poznat krásy německé přírody?

U vody máte celou řadu možností, jak si zasportovat a odpočinout. Můžete plavat, cákat se, surfovat, vyzkoušet vodní lyže, projet se na kánoi, nebo se na vodu jednoduše jen dívat. Díky propracované infrastruktuře sahající od vodních cest až po tůně vhodné k potápění nebo jízdu parníkem mohou německé řeky, jezera a pobřeží nabídnout výletníkům rozmanité aktivity. Severní moře – syrové, ale srdečné Na pobřeží Severního moře se rozkládá největší souvislá wattová krajina na světě. Nejlepší je projít se wattovými mělčinami naboso, ovšem vždy s průvodcem. Taková procházka je potom zárukou odpočinku pro celé tělo. Mořské dno zde lze prozkoumávat bez potápěcích brýlí. Zvláštní původ mají také malé wattové ostrůvky zvané „Halligen“, jejichž obyvatelé si postavili svá obydlí na ochranu před častou velkou vodou na kůlech.

Baltské moře – jemné a šarmantní V této oblasti se vyskytují jedny elegantní lázně jako například Binz či Zinnowitz vedle druhých a jejich půvabně renovovaná architektura vyřazuje šarm uplynulých století. Všechny blízké ostrovy nabízejí něco speciálního. Slunečný ostrov Fehmarn je rájem surfařů. Rujána si Vás získá světoznámými bílými křídovými stěnami. Na ostrově Hiddensee se téměř nevyskytuje doprava, a všude okolo Vás je jen čistá příroda. Ostrov Usedom s třemi císařskými lázněmi Ahlbeck, Heringsdorf a Bansin láká k procházkám po nejdelší evropské promenádě.

Stará a nová jezera V Německu se vyskytují různé druhy jezer. Horská oka, kráterová jezera, přehrady a malá „moře“ jako Bodamské nebo Chiemské jezero nabízejí bezpočet sportovních a odpočinkových možností. Zcela nové jezerní krajiny nyní vznikají v bývalých důlních regionech východního Německa. Oblasti jako Lužická a Lipská jezerní oblast mohou již dnes návštěvníkům mnoho nabídnout.

Majestátní a divoké řeky Klasikou jsou projížďky výletními loděmi po Rýnu a Dunaji. Množství turistů přitahují světoznámé památky jako skála Loreley na Rýnu, oblast Středního Porýní zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO nebo Dunajská soutěska u Weltenburgu. Nejvíc bezprostřední dojmy z idylické krajiny a malebných vesniček získáte při kanoistice na malých řekách jako Lahn nebo Dill. Odvážní vodáci se mohou vydat na divokou vodu řeky Isar nebo Eder.

Krajina protkaná vodou Tisíce jezer, množství řek, potoků a kanálů činí z oblasti mezi Berlínem, Braniborskem a Meklenburskem Předními Pomořany jedinečný říční systém v Evropě. Vodáci, kapitáni obytných člunů a plachetnic se zde mohou nechat unášet po vodě, zatímco okolní krajina se míhá okolo nich.

Bodamské jezero – švábské moře Bodamské jezero je na plochu třetí největší jezero Evropy a nabízí množství sportovních aktivit jak ve vodě, tak i na břehu. Proto je jezero známé jako atraktivní, ale také náročný potápěčský revír. Mnoho potápěcích škol nabízí kurzy potápění. O něco klidnější je plachtění nebo lodní projížďka na jezeře o velikosti 535 kilometrů čtverečních. Koupací oblasti u pláží a termy přinášejí potěšení z plavání umocněné překrásným výhledem na předhůří Alp. Pokud se necítíte na vodu, můžete využít množství cyklistických a turistických cest, které jezero obklopují. Středomořské klima a jižní vegetace očekává návštěvníky na ostrovech Reichenau, Lindau a na květinové ostrově Mainau

Pohlaďte si tuleně v Baltském moři Jedinečnou německou atrakcí je nové mořské centrum „Marine Science Center“ v jachtařském přístavu Hohe Düne v Roztoku–Warnemünde. Na konci května se sem do nového apartmá o velikosti 60 x 40 metrů nastěhovalo osm tuleňů. Později jich má ve Výzkumném a informačním centru pro mořské savce nalézt domov ještě patnáct. Návštěvníci se tak poprvé mohou setkat přímo na dotek s pravými tuleni z Baltského moři. Budovu institutu tvoří vyřazená výletní loď, jejíž horní paluba slouží jako návštěvnické centrum. Vědecké centrum je připraveno na návštěvníky a plánují se speciální programy pro laiky a odbornou veřejnost.

Horká bitva dlouhých člunů v Tübingenu Jízda na gondolách je povinným bodem programu pro každého návštěvníka Tübingenu. Ne však 14. června 2008. Když je 40 člunů s posádkami po osmi osobách převlečených do kostýmů seřazeno v přístavišti Hirschauer Steg, začíná každoroční závod gondol, což je jedno z nejdivočejších představeních v celém Tübingenu. Návštěvníci si s dostatečným časovým předstihem rezervují bezplatné místo v lóži u Neckarského mostu nebo v platanové aleji a odsud pozorují nevyhnutelné srážky asi hodinového závodu.

Kulinářský výlet kanoí po řece Eder Řeka Eder je označována jako „Hesenský říční drahokam“. Představuje nejrychlejší, nejčistší a nejpřirozenější hesenskou řeku v této velikosti. Velké části lužních lesů podobných pralesu jsou chráněny jako přírodní památka. Společnost Odenhardt specializující se na prožitkové výlety Vám nabízí asi dvě a půl hodinovou plavbu s intenzivním zaškolením. Na závěr si účastníci mohou vychutnat dobré jídlo v pivní zahrádce s pěkným výhledem. Pěkný pohled v Sasku Malé jezero Kulkwitzer See je nejprůzračnějším jezerem Lipské jezerní oblasti a jedním z nejlepších potápěcích revírů v Evropě. Průhlednost až 15 metrů, dva metry dlouzí sumci, candáti, říční raci, sladkovodní houby a bohatá flóra, to vše se podílí na půvabu malého, ale příjemného podmořského světa. Romantické prázdninové domy a kemp schovaný v lese se soukromou pláží nabízí přenocování hostům z celého světa.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dávejte pozor, ať to nepřeženete v diskuzích, protože se objeví nějaký urputný oponent, který s vámi nebude souhlasit. Bude to navíc vlivná osoba, na kterou si musíte dát pozor. Mohla by…

Nejčtenější články

Články odjinud