Nabarvené ptáče přichází do kin: Podívejte se na fotky z natáčení!

12. 9. 2019
Právě dnes 12. září 2019 vstupuje do kin dlouho očekávaný film Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Přípravy na natáčení snímku podle předlohy stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského zabraly několik let a Marhoul do hlavních rolí obsadil přední hvězdy světového formátu.

Nabarvené ptáče si už odbylo svoji premiéru na filmových festivalech v Benátkách a Torontu, kde vzbuzovalo silné emoce. Drsné záběry plné násilí řada diváků nerozdýchala a musela opustit sál předčasně. Ostatně, už samotný plakát k filmu vzbuzoval na sociálních sítích bouřlivé diskuze. „Nejsem na Facebooku, ale z několika stran se mi doneslo, že už jen samotný plakát podněcuje emotivní diskuze. Pokud tomu tak je, pak je to jen a jen správně,“ uvedl režisér Václav Marhoul.

Podívejte se na trailer k filmu Nabarvené ptáče:

Kdo si ve filmu zahrál?

Hlavní roli ztvárnil devítiletý Petr Kotlár z Českého Krumlova, jeden z mála českých herců, kteří se ve filmu objeví. Václav Marhoul totiž do snímku obsadil takové světové hvězdy, jakými jsou Harvey Keitel známý z filmů Quentina Tarantina Hanebný pancharti, Gauneři nebo Pulp Fiction, Stellan Skarsgård, jež se v minulosti objevil například ve snímku Mamma Mia! či Piráti z Karibiku, spolu s nimi pak Udo Kier (Dogville, Armageddon, Blade), Julian Sands (Muži, kteří nenávidí ženy, Dannyho parťáci 3) a Barry Pepper (Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana). Další postavy si zahráli Tim Kalkhof, Alla Sokolova, Aleksey Kravčenko, Lech Dyblik, Júlia Valentová, Martin Nahálka. Prostor dostali i čeští herci jako Jitka Čvančarová, Radim Fiala a Petr Vaněk.

O čem je příběh Nabarvené ptáče?

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá, a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu doslova o fyzické přežití však po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si chlapec ani není vědom, boj se sebou samým, boj o vlastní duši, o svoji budoucnost... Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Když pomyslíte, že je říjen za dveřmi, malinko znejistíte. Aktuální práce vás nenaplňuje, a proto si hledáte pomalu něco nového. Pokud byste se rozhodli zůstat, počítejte s tím, že stejně…