Nad hlavami sousedů

29. 4. 2009
Nad hlavami sousedů
Na rozdíl od současných novostaveb mívaly obytné budovy, vzniklé do padesátých let minulého století, pod střechou půdu – místo, které chránilo konstrukci domu před povětrnostními vlivy. Tehdy se často využívalo ke skladování nepoužívaných věcí a k sušení prádla, dnes se v něm příjemně bydlí.

Činžovní domy, ve kterých se dají zřídit půdní vestavby, se ve velkých městech nacházejí blíže centru, ne-li přímo v něm, a mnozí lidé rádi využijí blízkost a dostupnost všeho, co taková lokalita nabízí. V jiných případech je podobná zástavba situována v klidné zóně, třeba nedaleko parku s košatými, vzrostlými stromy nebo na okraji města, s volnou přírodou na dosah. Bydlení v podkroví přináší také notnou dávku soukromí.
Mnohdy je možné z půdního bytu vyjít na terasu. Tento navazující prostor dodává bydlení na další výjimečnosti a jsou s ním spojené i nestandardní vnitřní úpravy bytu.
Pokud stavební firmy přistupují k půdní vestavbě s citem, pak jejich architekti nenechají vše pokrýt sádrokartonem, ale z původních prvků udělají klad. Po příslušném ošetření se dominantou bytu mohou stát trámy, původní zdivo, nebo třeba starý komín.

Nepravidelné tvary v interiéru
Nemyslete si, že obyvatelé podkrovních bytů trpí nedostatkem přímého denního světla. V současnosti je na trhu velký výběr střešních oken, kterými prochází mnohem více světla, než prostřednictvím klasického svislého prosklení. Z toho tedy plyne, že není nutné mít všechny místnosti vymalovány pouze bílou barvou, aby je zesvětlila.
Byt, ve kterém nic není úplně pravidelné, bude vyžadovat i originální řešení interiéru. Jeho atypické rozměry, zvláštní tvary místností, šikmo snížené stropy, nebo členění do patra vybízí k využití sortimentu firem, které se věnují výrobě nábytku na míru. Lze tak získat nadstandardní množství úložného prostoru tam, kde by zůstalo pouze prázdné místo.
Klepněte pro větší obrázek
Nejčastěji používaným materiálem bývá dřevo, jenž vysílá pozitivní energii. Někomu se může líbit některý tmavý odstín s výraznými letokruhy, suky či rýhami, jinému naopak světlounká bříza, na níž jen těžko rozpoznáte její zvrásnění.
Důležitou součástí při realizaci skříně na míru je i vnitřní vybavení. Víte, že ve skříni můžete mít integrovaný například koš na prádlo a žehlicí prkno? Když je nepotřebujete, můžete je ve vteřině skrýt a v případě nenadálé návštěvy není potřeba narychlo a ve stresu uklízet. Skříně ale nabídnou ještě mnohem víc. Konec zmačkaným kalhotám zajistí samostatný vysouvací věšák, příjemné vybírání šatů zase osvětlená tyč se senzorem pohybu. Boty, pásky, ale i řadu dalších věcí z vaší garderoby pojmou další speciální úložné prostory. I kravatám můžete dát pevné místo v kravatníku. Vnitřní vybavení skříní vám může leccos velmi zjednodušit, zpřehlednit a zpříjemnit.
 

Při výběru nejen materiálu, ale i výplně dveří nebo barvy se můžete obrátit například na odborné poradce ze společnosti Indeco. Duo mladých designérů Petra Vranová a Roman Vrtiška přináší mužský a ženský pohled na vnitřní řešení interiérů. Pokud se necháte inspirovat nabídkou společnosti Indeco a necháte si zhotovit skříně právě od této renomované firmy, obdržíte pětiletou záruku za funkci posuvného systému dveří.
Klepněte pro větší obrázek
Indeco připravilo akci "Veškerý drátěný program zabudovaný do skříně zdarma bez omezení ". To znamená, že až do 31. 5. 2009 budou veškeré výsuvné a výklopné drátěné koše, které si necháte zabudovat do své skříně - ZDARMA.

Zdroj: Focus Ag.

 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur vám bohužel kazí komunikaci s lidmi okolo. Ani se svým zlatíčkem se nedokážete naladit na stejnou notu, přičemž nejmarkantnější to bude večer. Podstatně lépe jsou na tom nezadaní…

Nejčtenější články

Články odjinud