Nadělte dětem pod stromeček více než dárek

5. 12. 2016 Reklama
Nadělte dětem pod stromeček více než dárek
Stromy zdobí jinovatka a mráz vyšívá ozdobné krajky na okna i kaluže. Všude je cítit vůně pomerančů či svařeného vína. Užívejte si spolu s rodinou vánoční atmosféry a svým ratolestem pořiďte dárek z pohodlí domova.

Téměř každý se v adventním čase honí za těmi nejlepšími dárky, snaží se ulovit to nejlepší pro své blízké a přes tento frmol si často ani nestihne uvědomit, jak krásný je čas právě v tomto období. Udělejte to letos jinak a užijte si adventní čas, kdy se vašim dětem lesknou oči nedočkavostí, protože si spřádají své tajné touhy a přání a přemýšlí, zda najdou vysněný dárek pod stromečkem.

Jak na to, abyste mohli v klidu a pohodě tyto krásné chvíle prožívat se svými dětmi? Vyberte dárky třeba přes internet, najít jich tam můžete spousty. A pokud patříte mezi ty rodiče, kteří o dárcích pro své děti přemýšlí, jistě vás potěší možnost nadělit jim dárek, který je bude rozvíjet, bavit a u kterého si najdou třeba i nové kamarády. Dárek, ze kterého se budou opakovaně radovat. Nadělte jim třeba některé z našich Nejenkroužků. Vybrat můžete například Odpolední ScioŠkolu, na jejímž programu se podílejí samy děti nebo třeba ScioCAMP, u kterého si můžete vybrat ze čtyř témat – Jak na učení, Jak na komunikaci, Jak na jazyky a Jak využít své silné stránky.

Odpolední ScioŠkola je určená dětem od 5 do 7 let, které baví učit se, zkoumat, bádat a poznávat náš svět na vlastní kůži. Náš svět, kde pokrok určují všudypřítomné změny, klade na děti zvýšené nároky na učení. Stává se nezbytností porozumět světu ve všech jeho souvislostech. Z toho důvodu dostávají děti v Odpolední ScioŠkola možnost vyzkoušet si prostředí svobodného vzdělávání, které učí děti samostatnosti a ukazuje jim, že učení může být zábavou i výzvou. Navíc vše probíhá v prostředí, které si děti upraví podle svých potřeb tak, aby se v něm cítili v bezpečí, aby se jim v něm líbilo a bylo pro ně podněcující. Odpolední ScioŠkola je určena pro děti od 5 do 8 let. Věkově smíšené skupiny jsou pro děti výzvou a možností učit se od ostatních přirozenou cestou nápodoby. Děti zkrátka táhnou za jeden provaz a cítí, že jsou důležitou součástí celého týmu.

ScioCAMPY jsou kurzy pro děti od 10 do 16 let, které ve všech svých formách i typech rozvíjí přednosti dětí a pomáhají se získáním nových dovedností, které vedou k osobnímu rozvoji. Tyto dovednosti jsou často označované jako měkké, například kritické myšlení, asertivita, sebereflexe, tvůrčí řešení problémů nebo koncepční myšlení. Zatímco dospělí si tyto dovednosti osvojují v náročných manažerských kurzech, děti se je naučí na ScioCAMPech metodami zážitkové pedagogiky a her. To znamená, že si veškeré metody učení děti vyzkouší samy na sobě prostřednictvím zábavných aktivit. Z kurzu si pak odnáší soubor nástrojů, které mohou použít jak ve škole, tak při domácí přípravě. Výhodou kurzů je individuální přístup vyškolených lektorů. Ve skupině bývá pouze 10 až 15 dětí. ScioCAMPy jsou určeny i dětem, které s učením problémy nemají, ale chtěly by být lepší a hledají rady, co pro sebe v tomto směru mohou udělat. Vzdělávací společnost letos navazuje na loňské aktivity ScioCAMPů, kdy rodiče dětí, které se kurzů zúčastnily, potvrdili celkové zlepšení jejich školních výsledků.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud i vy chcete letos nadělit pod stromeček něco neotřelého, proč nezkusit naše Nejenkroužky? A vaše Vánoce budou v klidu.

Více informací je možné najít na: www.nejenkrouzky.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V rodině panuje zvláštní nálada, protože jste s partnerem pohádaní a ani jeden z vás nechce udělat vstřícný krok. Na rozchod to však nevypadá, proto se uklidněte a nechte všemu volný…

Nejčtenější články

Doporučujeme