Nadváha dítěte je hlavně vaše vizitka. Na přísnou dietu zapomeňte

14. 6. 2022
Má smysl dětem s nadváhou, nebo dokonce obézním dětem nasadit dietu? Nebo je lepší zařadit do denní rutiny pravidelný pohyb? Ve videu v úvodu článku vám poradí odborník Petr Havlíček.

Nezajídá pocity frustrace?

Rodiče formují své děti a ty jim nastavují to nejlepší zrcadlo, ve kterém ukazují, jestli to rodiče dělají dobře. Chování a jednání dětí je odrazem nejen chování rodičů vůči potomkům, ale je překvapivě i odrazem vztahu, který má člověk sám k sobě. 

Pokud se vám tedy dětské kilogramy navíc nelíbí, netrestejte dítě nasazením přísné diety. Jeho nadváha není jeho chyba, ale vaše. Pokud tedy chcete změnit, jak vaše dítě vypadá, začněte u sebe. 

Nezáleží totiž jen na tom, jak vaše dítě vypadá, ale také na tom, jak se cítí. Zeptejte se sami sebe, zda se potomkovi dostatečně věnujete, zda se chováte hezky k partnerovi a jaká u vás doma panuje atmosféra. Míváte společné večeře, u kterých zároveň můžete kontrolovat, co dítě jí, nebo jste neustále v práci a jídlo řešíte mraženými polotovary?

Jak tedy zatočit s dětskou nadváhou, to poradí Petr Havlíček ve videu v úvodu článku.

Další rady Petra Havlíčka najdete v pořadu Rozum v troubě na Mall.tv.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Jeden člen rodiny je pro vás velkou oporou a hodně vás podporuje. Díky tomu získáte potřebnou odvahu i energii k tomu, abyste si splnili svůj sen. Nenechte se ničím odradit a bojujte o své…

Nejčtenější články

Doporučujeme