Náhlé úmrtí Radoslava Brzobohatého bolestně zasáhlo Čechy i Slováky

13. 9. 2012
Náhlé úmrtí Radoslava Brzobohatého bolestně zasáhlo Čechy i Slováky
Úmrtí jednoho z nejlepších českých herců Radoslava Brzobohatého, který odešel včera, 12. září, den před svými osmdesátými narozeninami, sklíčilo nejen českou, ale i slovenskou veřejnost. Jaké jsou reakce některých dalších slovenských herců a hereček.

Ještě předchozího dne stál Brzobohatý před kamerami a pracoval… Jeho nečekaný odchod bolestně překvapil miliony fanoušků v obou zemích bývalé federace.

Slovenský herec Andrej Hryc se zprávu o skonu Brzobohatého dozvěděl ve vlaku, kterým cestoval do Prahy - na kolegovy osmdesátiny! "To nemyslíte vážně, jsem ve vlaku, cestuji na jeho oslavu," řekl Hryc chvějícím se hlasem serveru topky.sk na dotaz, zda ví o smrti Brzobohatého. "Jsem v šoku, zaskočili jste mě, takto, den před osmdesátkou… Známe se už strašně dlouho, byli jsme velmi dobří kamarádi, hráli jsme spolu v divadle. Byl to zářivý vzor. Naposledy jsem ho viděl před třemi týdny a byl v pohodě," nemohl se vzpamatovat Hryc.

Zmíněný server přinesl i reakce některých dalších slovenských herců a hereček. Vybíráme z nich:

Zdena Studenková: "Byl to jedinečný herec a manžel naší kamarádky Hanky Gregorové. Osobně jsem se s ním znala. Radek byl ohromný, vtipný a příjemný chlap s obrovskou dávkou sexappealu a mužnosti. Pevně věřím, že se netrápil."

Anna Šišková: "Je mi to líto. Na ´place´ jsme se nesetkali, ale občas jsme se vídali ve společnosti. Byl to skvělý člověk i umělec."

Zuzana Fialová: "Byl to neuvěřitelně charismatický nejen herec, ale i člověk. Vyjadřuji upřímnou soustrast Hance i celé rodině."

Maroš Kramár: "Ježíšmaria… To je smutné. Odešel úžasný herec, člověk, chlap na správném místě. Měl jsem ho velmi rád. To byl skutečný chlap, byl symbolem opravdového chlapa. Za příležitost, že jsem hrál a setkával jsem se s tímto člověkem, jsem vděčný. Kdo ho potkal, musel si ho oblíbit a vážit."

Server tvnoviny.sk cituje herce a někdejšího polistopadového politika Milana Kňažka. Ani on netajil dojetí: "Jsem z toho velmi smutný, znal jsem ho desítky let. Bude velmi chybět, byl to skvělý člověk a vynikající herec…"

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, úplněk ve Lvu se blíží mílovými kroky. Máte jedinečnou příležitost zazářit a odhodit své poslední strachy. Vezměte profesní štěstí do svých rukou a nechte se inspirovat lvími…

Nejčtenější články

Doporučujeme