Nakupovat ledničky na internetu je pekelně sexy!

19. 10. 2001
Nakupovat ledničky na internetu je pekelně sexy!
Pokusíme se Vám zde porovnat služby nabízené kamennými obchody oproti jejich elektronickým protějškům. V oblasti bílého zboží (ledničky, pračky, sporáky, trouby a jiné spotřebiče) je na českém Internetu množství obchodů, ovšem jen málo z nich je opravdu dobrých.

Nakupovat ledničky na internetu je pekelně sexy!

Ledničky, pračky, sporáky, trouby - tyhle spotřebiče nám v kuchyni při vaření dělají často jedinou společnost. Vždyň na hezký nový výkonný sporák je takový pěkný pohled…tak proč právě Vy byste si nemohla pořídit domů čerstvého macíčka z kategorie bílého zboží, jak se domácím spotřebičům lidově říká?

Jestli jsme Vám teď připomněli, že Vaše kuchyň už dávno potřebuje omladit, měla byste se v dnešní době hodně zamyslet. Budete nakupovat z domova nebo vyrazíte obhlédnout kamenné obchody?

Pokusíme se Vám zde porovnat služby nabízené kamennými obchody oproti jejich elektronickým protějškům. V oblasti bílého zboží (ledničky, pračky, sporáky, trouby a jiné spotřebiče) je na českém Internetu množství obchodů, ovšem jen málo z nich je opravdu dobrých. V článku se pokusíme srovnat dva, www.bilezbozi.cz a www.eva.cz.

Jdete-li nakupovat do kamenného obchodu, chcete vědět, z čeho můžete vybírat. Jinými slovy, zajímá Vás nabídka. Pokud posuzujeme tuto kategorii, musíme jednoznačně pogratulovat elektronickým obchodům. Jejich nabídka není vázána prostorem prodejny, velikostí spotřebičů, či počtem prodavačů, jako je to v mnoha kamenných obchodech. Zdaleka nejširší sortiment ve srovnání s konkurencí nabízí obchod www.bilezbozi.cz. Zde si můžete vybrat z produkceKlepněte pro větší obrázek společností: AEG, AMICA, ARISTON, BOSCH, BRAVO, CROSLEY, ELECTROLUX, EUDORA, GAS, FAGOR, GORENJE, HOOVER, IGNIS, INDESIT, KARMA, LIEBHERR, MALBER, MORA, VESTFROST, PHILCO, POLAR, ROMO, SIEMENS, THOMSON, WHIRLPOOL, ZANUSSI - dobré, že?
(údaje získány ze serveru)
Říkáte si, to je sice hezké, že elektronické prodejny nabízejí výběr z tolika značek a produktů, ale kdo nám pomůže s výběrem? Pokud půjdete do kamenného obchodu, radit Vám bude prodavač. Prodavač, od kterého čekáte ochotu a trpělivost. A takoví oni vždy nebývají. V elektronické prodejně se můžete spolehnout na speciální vyhledávač, který vyhledává dle Vámi zadaných parametrů. Vyhledávač je opět jednoznačně nejlépe propracovaný na www.bilezbozi.cz. Obsahuje možnosti výběru podle všemožných kritérií, ke každému má nápovědu, můžete si dokonce zvolit co a jak se má zobrazovat a řadit... o takových vymoženostech si můžete jinde jenom nechat zdát. Zajímavou službou Klepněte pro větší obrázek se v tomto kontextu ještě jeví služba "můj prodavač" na www.eva.cz, která slibuje, že vybraný (vyfocený!) prodavač Vám s výběrem poradí. Stále je to však jenom kosmetická drobnost, která komunikuje formou "dotaz-odpověď.
Pro rozhodování, kde nakupovat, zvažte kromě šíře nabídky i následující výhody, které většinou elektronický obchod nabízí: nepřetržitá otevírací doba, rozvoz zdarma až do bytu po celém území ČR, odvoz starého spotřebiče, instalace spotřebiče, nákup na splátky, ... v neposlední řadě jsou to také výrazně nižší ceny oproti kamenným obchodům. Co víc si přát?

Moje volba je jasná, novou ledničku bych rozhodně kupovala po Internetu. Další otázku ovšem tvoří fakt, kde. Z popisu výše je už asi patrné, že mým favoritem je obchod www.bilezbozi.cz. Nabízí jako jediný z obchodů, co jsem objevila, všechny výhody zároveň. Kvalitu jejich služeb také určuje fakt, že se jako jediný elektronický obchod v ČR specializuje jenom na bílé zboží, takže vám dokáží fundovaně poradit. O něco hůře, na druhé místo, bych zařadila www.eva.cz. Má omezený sortiment, neposkytuje rozvoz zboží zdarma, nemá ani zelenou linku. Na druhou stranu se mi líbilo najít si vlastního prodavače.

Svého manžela jsem se už dlouho snažila přesvědčit o nutnosti myčky v domácnosti; měla jsem tedy ideální možnost si vyzkoušet "v rámci redakční práce", jak jsem mu to podala, praxi nakupování na Internetu. Věřte nebo ne, bilezbozi.cz splnilo všechno, co slibuje, za dva dny jsem ji měla doma. Nikam jsem kvůli tomu nemusela a stála o dva tisíce méně, než v ElectroCity. Už nikdy do kamenného obchodu!

autor: Julie

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste nadšeni, že se před vámi objevila možnost fajn brigády. Díky ní se vyhrabete z finanční nejistoty a pozvete rodinu na nedělní výlet. S dětmi máte skvělý vztah, a tak si jedině…

Nejčtenější články

Doporučujeme