Nalaďte se na stejnou vlnovou délku

25. 7. 2001
Nalaďte se na stejnou vlnovou délku
Všimli jste si, že někdy se s někým seznámíte a máte pocit, že ho znáte odjakživa? Je to zkrátka

Nalaďte se na stejnou vlnovou délku

V šimli jste si, že někdy se s někým seznámíte a máte pocit, že ho znáte odjakživa? Je to zkrátka "vaše krevní skupina". A naopak, některým lidem nemůžete "přijít na chuň" ani po dlouhé době? Ty si za přátelé rozhodně nevybíráme. Ovšem setkáváme se s nimi například v zaměstnání a je důležité i ze zcela rozdílnými lidmi vycházet. Měli bychom se s nimi naladit na stejnou vlnu.

Poslouchejte, jak tito lidé mluví, jaké používají výrazy, často používají jeden oblíbený smysl, o který se opírají, když reagují na okolní dění

  1. vizuálně, sluchem a pocitově. 

Ten, kdo říká: "Vidím, co máte na mysli. Utvořil jsem si obrázek. Můj úhel pohledu. Mám nejasný obrázek o...", reaguje vizuálně.

Kdo však používá: "Slyšel jsem, co říkáte. Jsme na stejné vlnové délce. Řekněte, co si myslíte. Co říkáte...", reaguje sluchově.

Pocitově se vyjadřuje ten, kdo říká: "Mám pocit, že...Vystihl jste to. Mějte strpení. Pojďme se do toho pustit."

Pokud budete používat fráze z jazyka dané osoby, vyvoláte v ní pocit, že jste na stejné vlnové délce a budete bez problémů komunikovat. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním a stresovým situacím.

Autor: Dana Alsherová
Zdroj: Jane Alexander, Pětiminutový léčitel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Moc rádi jste ve středu dění, což vás pracovně evokuje k lepším výkonům. Stále přicházíte na nové inovativní věci a běžné úkony plníte jako mávnutím kouzelného proutku. Na domácí půdě se…

Nejčtenější články

Doporučujeme