Napijte se!

15. 7. 2010
Napijte se!
V horkých letních dnech je pitný režim více než důležitý. Správné množství tekutin, které byste měli během dne vypít, se liší podle počasí. V chladném počasí nám postačí 2-3 litry denně, ale v létě, kdy rtuť teploměru stoupá k „třicítkám“ a nám se doslova vaří krev v žilách, musíme příjem tekutin přiměřeně zvýšit.

Stejně tak i v případě, kdy sportujeme nebo vykonáváme namáhavou činnost a více se potíme. Během dne byste měli pít průběžně. Mějte proto na stole stále připravenou sklenici nebo si každé ráno připravte nápoj do termosky nebo láhve. Budete je mít stále na očích, aby vám připomněly, že se máte napít a budete přesně vědět, kolik tekutin jste vypili.

Káva a alkohol do pitného režimu skutečně nepatří, ba naopak, mají dehydratační účinky, takže každý šálek kávy by mělo doprovázet stejné množství vody, abyste vyrovnali ztrátu. Základem pitného režimu by měla být voda nebo minerálka s vyváženým množstvím minerálů. Vyhněte se také častému pití sycených vod.

Do pitného režimu se nepočítají jen tekutiny, které během dne vypijete, ale také tekutiny obsažené v jídle např. polévky, ovoce, zelenina apod. Ovocné a zeleninové šťávy a džusy bývají příjemným zpestřením a spojením pitného režimu se skvělou chutí ovoce nebo zeleniny.

Ochuťte si pitný režim

Lahodné ovoce a šťáva z něj vždy osvěží, dodá vitamíny a energii. V horkých dnech vás sklenice vychlazeného ovocného nektaru zchladí a dodá „šťávu“.

Máte rádi čerstvé fresh džusy? Můžete si nakoupit čerstvé ovoce a vyrobit si „fresh“ doma nebo si můžete ulehčit práci a peníze a vychutnat si skvělou chuť ovocných čerstvých šťáv nebo tzv. smoothies, které koupíte v téměř každém obchodě. V chladících boxech svého oblíbeného supermarketu nebo hypermarketu najdete vychlazené čerstvé šťávy. Jestli dáváte přednost ovocnému koktejlu, pak vás jistě nadchnou smoothies, což jsou čisté ovocné nápoje z více druhů ovoce. Někdy se do nich přidává i mléko nebo jogurt. Jsou hustší než fresh džusy a můžete si je dát třeba i jako malou svačinku. Prodávají se buď v supermarketech nebo si je můžete dát čerstvé. Přesně podle chuti vám je umíchají v tzv. fresh barech, které dnes už najdete v každém větším městě.

NÁŠ TIP: Šťávy RIO FRESH nejsou vyráběny z koncentrátu, ale jsou vymačkány právě z takového množství plodů, aby naplnily celé litrové balení.

Vyzkoušejte třeba : RIO FRESH pomeranč, který v sobě ukrývá šťávu a dužinu z 9 zralých pomerančů, RIO FRESH mrkev je z 25 sladkých karotek speciální holandské odrůdy pěstované v lehké písčité půdě, RIO FRESH jablko s řepou je do ruda zbarvená šťáva z 6 jablek a 4 červených řep, která je vhodným doplňkem vašeho zdravého životního stylu.

Pro milovníky jemných ovocných nápojů je tu novinka v podobě jablečných nápojů s výluhem z bylinek RIO HERBAL. Jemná jablečná šťáva je obohacená o lahodnou meduňku, jásavou pampelišku nebo tajemný černý bez. Vše, co RIO HERBAL obsahuje, je z přírody a bez konzervantů.

Osvěžte si každý den a dodejte mu pořádnou šťávu!!!

ČTĚTE TAKÉ:
Zuzana Belohorcová není se svou postavou ještě úplně spokojená!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pro někoho z rodiny může být váš momentální životní styl nevyhovující, ale vykašlete se na něj. Hlavní je, že dělá dobře vám. Novou energii získáte při radovánkách s dětmi. Měli byste se…

Nejčtenější články

Doporučujeme