Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 30. 8. 2015 | 14:54

Rozštěp nemusí být jen dědičný. Moje teta se narodila s prstem vrostlým do patra - mechanická vývojová vada. Narodila se za války, jako 3. dítě mé babičky a dědy, a péče o ní byla pro celou rodinu dost náročná, protože nebylo ani dost jídla, natož to ostatní. Dnes je to snad řešitelné lépe - sociálně i po zdravotní stránce.
Chlap je sice srab, že od nich utekl, ale dokážu ho pochopit. Navíc není z článku zřejmé, jak se k němu po narození postižené dcery chovala manželka, zda se starala i o něj nebo všechen čas věnovala jen dceři a on se cítil odstrčený, jak to po porodu bývá i u zdravých dětí. Možná měl víc volného času, než sám chtěl a měl nynější manželku jako milenku již před svým odchodem. Řešení je snadné - najít si jiného chlapa, který bude mít víc odvahy poprat se s problémy, které vždy přijdou. Dceři přeji hodně štěstí, aby se její rozštěp vyléčil tak, že si v dospělosti nikdo ani nevšimne. Matce přeji hodně trpělivosti a sil zvládat péči o dceru bez chlapa. Není to jednoduché v tomto případě.

betateta 12. 8. 2015 | 22:46

betateta: ...tak jsem se ptala ještě po FB kamarádky co dělá sestru na gyndě, a ta tvrdila, že záleží na přístroji a také na zkušenostech lékaře, natočení plodu apod.

betateta 12. 8. 2015 | 22:42

Yasmin.Hayatt: Pohlaví je taky vidět, že . Kamarádce z ultrazvuku tvrdili, že bude mít kluka, no po císaři byla přesvědčená, že jí dítě vyměnili. Nevyměnili, sekli se - i to se stává.

izolie 10. 8. 2015 | 14:52

držím palce to nevzdavat a těšit se malou slečnou.mně se narodil syn s velice važnou smrt.nemocí jehož péče byla opravdu náročna a i přesto jsem si našla po čase muže který se dokázal starat o ,,cizi,,dítě s laskou a nevadil mu utikající život.hodte za hlavu takového muže a nelitujte dne bez něj.litujte dne kdy jste se s dcerou nezasmály

farah.farah 10. 8. 2015 | 14:20

OK - nevěděli předem o rozštěpu ...v dnešní době ultrazvuků..no dobře...
Ale vidím tady dvě možnosti - buď je manžel s prominutím blbec jaksi od přírody a pak si jeden říká proč si ho vůbec brala... jak to že se to že je nesolidní a při prvním problému uteče neprojevilo už dříve. A druhé co mne napadá je, že manžel říkal že se cítí nemilovaný. já chápu že toho měla hodně ono dá zabrat starat se i o zdravé dítě, ale pokud půl roku manžela nijak do péče nezapojila a díky své vlastní vytíženosti ho úplně ignorovala, tak pokud to byl navíc poněkud labilní jedinec celkem chápu že to nedal.Onaskrize ve vztahu vždy ukáže na čem ten vztah je vlastně postavený a vztah vždy tvoří dva. Proto bych 100% viny na rozpadu vztahu neházela jen na něj. Byť to tak manželka staví. Pokud je to skutečně takový blbec co dceru nikdy nepřijal, pořád si myslím, že se nějaká ta povahová vada musela projevit ještě před tím než se dcera narodila a paní to prostě ignorovala a přesto se rozhodla si ho vzít a mít s ním dítě. Holt blbý výběr...no...

Rambíša 10. 8. 2015 | 11:49

Tak souhlasím s Trudou a jinak: rozštěp je určitě dědičný a někdo z předků to měl,rozhodně to nebylo jak blesk z čistého nebe...No a dnes se to dá dost zrekonstruovat,znala jsem bratrovu spolužačku,která měla již před 50 lety operaci rozštěpu v tehdejších možnostech a nebylo to až tak nápadné.Paní chce být obdivována a podporována okolím,jaká že je frajerka: no asi o manžela až zase tak nestála,typicky chtěla hlavně to dítko a nyní se může realizovat do alelůja.

Truda 9. 8. 2015 | 22:39

Nějak mi naskakuje v mysli článek o paní, která se přehnaně stará o psa a manžel uvažuje o rozvodu, protože o něj žena jako o partnera vlastně ani nestojí........................................ Mnozí mě asi budou chtít ukamenovat, ale co když se matka v péči o dítě "našla", konečně měla významný úkol, který ji naplňoval, a manžela do péče ani nezapojila, protože chtěla mít všechny zásluhy sama?.............. Pracuju se psy a nejednou jsem se setkala s člověkem, který si vědomě pořídil postižené zvíře, pak o ně přehnaně pečoval a od okolí čekal obdiv a uznání, jak se "obětuje", jak je pracovitý, a podobně. Podobně je známo, že partnerky alkoholiků mají nevědomky radost ze selhání svých mužů, protože ony, dosud nezajímavé a bezvýznamné, mají co řešit, proč trpět, za co být obdivovány, mají konečně svou zajímavou, výjimečnou a významnou životní roli. Můžou napravovat hříšníka a důstojně u toho trpět. Samy o sobě jsou o ničem, ale jako partnerky zlobivých hochů jsou obdivované světice... Průšvih nastává, když se hříšník napraví, protože tím partnerce sebere vítr z plachet a ona najednou musí být zajímavá sama o sobě. Jenže občas se ukáže, že ta obdivovaná trpitelka je jedno velké nudné nic. Takže chlapa nenápadně strkají zpátky do naučené a bezpečné role hříšníka. S touto situací ty ženy umí pracovat, v ní se cítí jistě a silně. .......................................................... Možná i matka popisované holčičky se do svého úkolu vložila tak silně, že zapomněla být manželkou zdravého chlapa a všechen svůj čas dala dítěti. Tak holt chlap odešel tam, kde o něj někdo stál.....

lebahu 9. 8. 2015 | 19:23

Mata69: Těžko říct, jestli se pomáhal starat nebo dítě rovnou odmítal. Spoustu chlapů moc nezajímá ani zdravej kojenec (nebo se rozněžňujou jenom protože se to od nich očekává), mrknou jako jo, dobrý, ale opravdu se zapojí a děcko vezmou na vědomí až když dítě chodí a mluví a dá se s ním hrát fotbal.
Bohužel postižený dítě spousta chlapů neustojí, máme taky ten případ v rodině. Kluk po DMO, chytrej, machr na počítače, ale bohužel na vozíku a i ruce spastický a příliš "nepoužitelný". Dokud to nebylo příliš vidět (kluk byl malej v kočárku vypadal "normálně") tak nějak s rodinou fungoval, i dyž to skřípalo. Když kluk přesedl na invalidní vozík a po několika operacích, natahování šlach, pobytech v léčebnách bylo jasný, že chodit nebude, tak prostě tatíček utekl. A protože byl úplnej kretén, tak šestiletýmu synovi neopomněl vpálit, že jde pryč, protože se nechce dívat na mrzáka. Tady boží mlýny zafungovaly rychle, po pár měsících se vysekal v autě a na místě byl mrtvej. Až mě mrzí, že bůh není zlomyslnej, kdyby přežil, ta kriplkára by mu moc slušela. No měl naštěstí slušnou pojistku a než nejistý alimenty a věčný soudy, sirotčí důchod chodí pravidelně.

lebahu 9. 8. 2015 | 18:29

j66: Myslím, že tahle žena pokud neměla umytý nádobí, tak ne proto, že nasávala u kamarádky víno či kafe, ale třeba proto, že lžičkou několik hodin denně "kojila" dítě, kterýmu jde polovina mlíka nosem (mimo jiné dalčí péče). Pokud odešel proto, že neustál péči o postižený dítě (dusilo ho to a chtěl žít), těžko by si takový dítě vzal na střídavku či do vlastní péče. I při občasných návštěvách nechává holku v péči nové manželky.

Mata69 9. 8. 2015 | 18:12

Pripada mi,ze pani zapomnela do te narocne pece zapojit i manzela.Vzdyt tam i pise ze nic jineho neresila.Asi se ani moc nebavili,nic spolu neresili,neni divu, ze byl na vedlejsi koleji a tak nejak mimo.A je dost dobre mozne ze dcerku vubec neprijal,nejspis k tomu nemel sanci. A nebo to proste nezvladl.Jjnak myslim,ze takhle rozsahlou rozstepovou vadu by bylo na utz videt.Ale pani puvodne chtela rodit doma,tak kdo vi jak mela i ultrazvuky.

j66 9. 8. 2015 | 14:43

lebahu: To by mě zajímalo, jestli byste takhle byla schopná omluvit muže, který přijde domů úplně vyplivaný z práce , někdy po ještě po druhý práci, přemýšlí z čeho zaplatit inkaso. hypotéku pojistky atd a nemá KAPACITU poslouchat jak žena neumyla nádobí, protože šla na kafe a dvojku s kamarádkou, protože přece taky musí ŽÍT . Dala by ta žena z článku holčičku do péče manželovi nebo do střídavky? Není nic jednoduššího nechat děti při rozvodu manželovi. Jenže to by si ženy pak neměly na koho stěžovat !

BlankasKubíčkem 9. 8. 2015 | 14:37
lebahu 9. 8. 2015 | 12:06

Odstřihla... prostě na něho už nezbya kapacita. Ono i zdravý dítě dokáže zaměstnat. A při péči o postižený dítě ještě stíhat kvokat kolem chlapa aby se necítil zanedbáván už nějak není technicky v lidských silách. Prostě zbaběle utekl, protože "on má přece právo žít"... a co manželka? Ta právo žít nemá? Kdyby dítě odložila do ústavu, všichni jí odsoudí (navíc by to prostě neudělala). A že si holku bere 1x za 14 dní? Teta pomáhá holčičce s jídlem... prostě hodil péči o svý dítě na krk nové ženě a sám se zase nestará. No doufejme, že aspoň solí slušný výživný.

Yasmin.Hayatt 9. 8. 2015 | 11:59

Co je to zase za blbost??? Rozštěp je vidět na ultrazvuku a pokud na něj dáma pravidelně docházela, dozvěděla by se o něm už ve 4. měsíci.

helza 9. 8. 2015 | 09:47

Situaci "postižené dítě v rodině" mnoho mužů prostě neustojí. Není možné je za to odsuzovat, je nutné to brát jako politování hodný fakt.

j66 8. 8. 2015 | 21:53

No vzledem k tomu, že si dceru bere na víkendy k spbě, vídá se s ní , tak se mi zdá že ten. problém byl možná spíš v chování matky. Jestli to nebylo spíš tak, že ho prostě odstřihla.

BlankasKubíčkem 8. 8. 2015 | 21:00

Paní má štěstí, že nová TETA je normální - i když dívat se na novou šťastnou rodinu bývalého manžela navíc se zdravým dítětem, asi taky není žádný med...
Když se zjistilo, že syn je autista, exmanžel obviňoval všechny kolem sebe, já byla ta, která se mu náležitě nevěnovala a zanedbala ho, paní z PPP byla kráva, která mi dělá mi dělá alibi, dětský doktor debil, kterého zabije...
Právě paní z PPP mi řekla, že chlapi jsou prostě ješitní a nepřipustí si, že právě oni by mohli zplodit něco nedokonalého, nehezkého, nemocného, ONI NE. Někdo za to prostě může. Větu, kdy synka nazval dementem nezapomenu do konce života.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milujete zábavu a prahnete po nových vědomostech. Většinou to není vaše cesta, ale nyní to tak cítíte.…

Nejčtenější články

Doporučujeme