Národní divadlo hraje

11. 9. 2002
Národní divadlo hraje
Národní divadlo zahájilo svou 120. sezonu, přestože bylo částečně poškozeno ničivou srpnovou povodní, jeho hrací plán tím není narušen.

Národní divadlo hraje

Národní divadlo zahájilo svou 120. sezonu, přestože bylo částečně poškozeno ničivou srpnovou povodní, jeho hrací plán tím není narušen.

Klepněte pro větší obrázek Již včera uvedla činohra v Národním divadle Jiráskovu Lucernu v režii Vladimíra Morávka a dnes poprvé zahraje Shakespearovu Komedii omylů (úterý 10. září v 19 hodin), která se v minulé sezoně hrála ve Stavovském divadle. Přesunem tohoto představení do Národního divadla vychází nové vedení vstříc zájmu diváků, neboň kapacita ND umožní zhlédnout toto představení většímu počtu zájemců. Do Stavovského divadla mohou diváci přijít v příštím týdnu na dvě Shakespearovské komedie Večer tříkrálový (pondělí 9. září v 19 hodin) a Mnoho povyku pro nic (středa 11. září v 19 hodin) a na dvě současné české hry, které měly premiéru v minulé sezoně: Švejkův vnuk (čtvrtek 12. září v 19 hodin) a Rodinné sídlo (pátek 13. září v 19 hodin). V sobotu od 18 hodin je na repertoáru Aischylova antická trilogie Oresteia.

Opera Národního divadla zve své diváky na Pucciniho La Bohemu (středa 11. září v 19 hodin), na Verdiho Macbetha (čtvrtek 12. září v 19 hodin) a Bizzetovu Carmen (sobota 14. září ve 14 a v 19 hodin). Ve Stavovském divadle zazní dvě slavné Mozartovy opery Kouzelná flétna (úterý 10. září v 19 hodin) a Figarova svatba (neděle 15. září v 19 hodin).

Balet Národního divadla zatančí v příštím týdnu dvakrát, a to na scéně Národního divadla klasický bílý balet Labutí jezero (pátek 13. září v 19 hodin a neděle 15. září ve 14 hodin).

Vstupenky na všechna tato představení zakoupíte v pokladnách Národního a Stavovského divadla, nebo si je můžete objednat v obchodním oddělení na telefonních číslech 02/ 24901 638, 24901 318, 24901 319. On-line rezervace vstupenek je také možná na internetu na www.narodni-divadlo.cz

zdroj: Akad. arch. Daniel Dvořák
ředitel

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec týdne se blíží rychlostí blesku. Strašně to utíká a vy máte pocit, že jste toho ještě tolik nestihli. Uvědomujete si mnoho věcí. Především sílu lásky a oporu partnera, bez toho byste…

Nejčtenější články

Doporučujeme