Národní divadlo vás zve na Rodinné sídlo

19. 3. 2002
Národní divadlo vás zve na Rodinné sídlo
Vážení divadelní přátelé, činohra Národního divadla uvede příští týden premiéru původní české hry Rodinné sídlo. Dovolte mi, abych Vám nabídla výjimečnou příležitost navštívit druhou premiéru této komedie.

Národní divadlo vás zve na Rodinné sídlo

Vážení divadelní přátelé,
činohra Národního divadla uvede příští týden premiéru původní české hry Rodinné sídlo. Dovolte mi, abych Vám nabídla výjimečnou příležitost navštívit druhou premiéru této komedie, která se uskuteční ve čtvrtek 28. března od 19 hodin ve Stavovském divadle. Na pokladnách Národního a Stavovského divadla se prodávají vstupenky na toto představení za mimořádné jednotné vstupné 20,- Kč.

Za ND: Dita Šnajdrová, vedoucí propagace ND

Zdeněk Jecelín: RODINNÉ SÍDLO
Hořká společenská komedie pracuje s řadou mystifikací. Přivádí na jeviště hravého ruského intelektuála, který v Paříži získal mafiánské peníze, aby mohl koupit šlechtické sídlo a realizovat v něm životní styl šlechty jako na dvoře Alexandra II. Ušlechtilé motivy tohoto návratu do minulosti, jako snaha vytáhnout z propasti zapomnění morální kodex a kulturní chování, se však rychle ztrácejí pod povrchem dekadentní společenské zábavy. Nejživotnějšími projevy zůstávají bezohlednost, přetvářka a kariérismus, na romantiku a idealismus se jen doplácí. Hra na návrat starých zlatých časů má svou směšnou tvář a tragickou podstatu. Komedie byla oceněna v soutěži o původní hru pro činohru ND.
Hrají: Vilém Udatný, Martin Preiss, Miluše Šplechtová, Martina Válková, Jana Janěková ml., Jan Hartl, Tomáš Petřík a další

Foto ze zkoušky: Hana Smejkalová - ND
Na fotografii: Jana Janěková ml. a Vilém Udatný

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zajímáte se o nezvyklé věci, které mohou být přínosné nejen pro vás, ale také pro celou firmu. Jste vynalézaví a nedokážete na nic zapomenout. Tak se dostanete na kariérním žebříčku velice…

Nejčtenější články

Doporučujeme