Nastartujte se do jara šálkem kávy

22. 3. 2010
Nastartujte se do jara šálkem kávy
Tento víkend proběhnou v Praze Dny kávy, na kterých si po letošní dlouhé zimě můžete „dobít baterky“. V nákupní galerii Palladium, na Náměstí Republiky, budete moci navštívit kávový bar, ve kterém se budou podávat různé druhy kávy a probíhat doprovodný program.

Praha 18.3.2010

Celý tento týden je na Náměstí Republiky k vidění i venkovní výstava velkoplošných fotografií Juraje Lišky s kávovou tématikou.

Dny kávy se slaví v mnoha zemích světa. Od Německa přes Švýcarsko, Brazílii až po daleké Japonsko. K těmto zemím se nyní přidává i Česká republika a v Praze proběhnou Dny kávy již tento víkend. V prostorách Palladia bude nainstalovaný kávový bar, ve kterém se bude servírovat 18 druhů kávy NESCAFÉ. Návštěvníci mohou získat zajímavé dárky, jako je např. unikátní kávová kuchařka, nebo oblíbený červený hrnek. V odpoledních hodinách bude zájemcům k dispozici nutriční specialistka, se kterou je možné konzultovat nejen jídelníček, ale také si nechat změřit index BMI(body mass index).

Káva ve fotografii

Pod širým nebem na Náměstí Republiky od pondělí 15.3. do neděle 21.3. probíhá výstava velkoplošných fotografií s kávovou tematikou, které nafotil cestovatel Juraj Liška (alias Jorge Zorro) při svých cestách za kávou. Návštěvníci výstavy mají jedinečnou možnost nahlédnout do života lidí, pro které je káva každodenní obživou.

Jakou kávu pijí Češi

Podle výzkumu, které má společnost Nestlé k dispozici vyplývá, že každý Čech vypije průměrně 476 šálků kávy za rok. To je celých 10 % z celkového objemu všech nápojů vypitých v Česku.

Více než polovina vypité kávy přitom připadá na rozpustnou kávu, kterou si 70 % lidí vychutnává jako „bílý šálek“, tedy kávu s mlékem. Ti, kteří pijí mletou kávu, dávají přednost „černému šálku“ - tedy kávu pijí bez mléka.

Káva a zdraví

Káva je oblíbený životabudič a v posledních letech už i v laické veřejnosti vzrostlo povědomí o tom, že při konzumaci v rozumném množství (obvykle přibližně 2-3 šálky denně) má na lidský organismus pozitivní účinky.

Káva totiž obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání buňky lidského těla proti volným radikálům. Podle výzkumů až 70 % antioxidantů, které denně přijmeme, pochází z kávy.

Další informace

Více informací o Dni kávy a doprovodném programu můžete najít na internetových stránkách www.denkavy.cz.


Kontakty:

ARISTON PR, Lída Šimáčková, e-mail: lida.simackova@aristonpr.cz, tel.: 606 320 377 Nestlé Česko s.r.o., Hana Chybová, Marketingová manažerka NESCAFÉ, Tel.: 261 322 191

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, leden není vás favorizovaný měsíc a dalo by se říci, že se vám v žádné oblasti výrazně nedaří. Hlavně nemalujte čerta na zeď a začněte přemýšlet, proč se to děje. S touto…

Nejčtenější články

Doporučujeme