Natržený meniskus, vyvrtnutý kotník: Zkuste fokusovanou rázovou vlnu!

27. 6. 2021
Úvodní foto: iStock
Natržený meniskus, vyvrtnutý kotník: Zkuste fokusovanou rázovou vlnu! | Úvodní foto: iStock
Sádra, nebo dokonce chirurgická operace už dávno nejsou jedinou léčbou poraněného kotníku či kolene. Mnohdy stačí, když navštívíte dobrého fyzioterapeuta a necháte si aplikovat takzvanou fokusovanou rázovou vlnu. Její výsledky jsou skutečně fantastické.

Operace není jediné řešení

Zraněné tělo lze v mnoha případech uzdravit bez takového násilného zásahu, jakým je bezpochyby operace. Někdy sice není vyhnutí, protože konzervativní postup nestačí, ale v méně závažných případech může velmi efektivně posloužit fyzioterapie, která za poslední roky ušla kus cesty. V současné době nemusí pacient čekat na to, až ho praktický lékař odešle ke specialistovi a ten pak napíše rehabilitaci, na kterou musí dalších několik týdnů čekat. K fyzioterapeutovi se pacient může přihlásit sám, bez zbytečných průtahů. Většinou musíte počítat s tím, že si ji budete muset zaplatit, ale výsledek za to vážně stojí.

Jaké rozlišujeme krevní skupiny? Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, v pracovní sféře nejste úplně spokojení, ale nechcete se s šéfem hádat. Právě on je iniciátorem prapodivného dění spojeného se změnou pracovní pozice. Neplánujete odejít hned…