Naučte se Kegelovy cviky: Toto posilování vám zajistí lepší sex

Naučte se Kegelovy cviky: Toto posilování vám zajistí lepší sex

Pojem Kegelovy cviky pro vás pravděpodobně nebude nový. Pomocí tohoto procvičování se zpevňují svaly v oblasti pochvy, močové trubice a pánevního dna, čímž se zvyšuje vzrušivost, vaginální lubrikace a snadnější dosažení orgasmu. Jak cvičit, abyste vylepšila sexuální prožitek?

Základní Kegelovy cviky – Jak na to

Nejjednodušší způsob, jak se naučit Kegelovy cviky, je při močení, a to tak, že střídavě zadržujete a pouštíte proud moči. Jakmile získáte správný grif, můžete tyto cviky provozovat prakticky kdekoliv – v autě nebo tramvaji při cestě do práce, během sezení v kanceláři i při sledování televize. Zkuste opakovat několik sérií rychlého stáhnutí a povolení svalstva.

Co to je vaginální fitness? Podívejte se na video:

Posilujte pomalu

Zkuste základní Kegelovy cviky trochu jiným způsobem. Svalstvo vždy pomalu stáhněte a držte o chvíli déle po dobu hlubokého nádechu, poté na chvíli uvolněte. Pamatujte, že po každém stahu musí přijít i uvolnění, protože nechcete, aby svalstvo bylo vyloženě silné, spíš flexibilní.

Tancujte

Skvěle funguje také tanec, zejména břišní. Stačí ale, když se postavíte s nohama od sebe na šíři ramen, dáte ruce v bok a budete kroužit pánví. Pomáhá i pohupování se v bocích ze strany na stranu.

Udělejte most

Protože při posílení pánevního dna pracuje víc svalů, není na škodu připojit Kegelovy cviky k jinému cviku. Skvěle funguje jednoduchý „most“, při kterém se rameny a pažemi opíráte o podložku, pokrčíte nohy a pánev i záda zvedáte vysoko, přičemž zatínáte svalstvo jako při zadržování moči.

Cvičte u televize

Další způsob, jak důležité svaly zpevnit, můžete vyzkoušet například večer, kdy ležíte na gauči u televize. Položte se na bok, rukou si podepřete hlavu, spodní nohu natáhněte a horní zvedněte tak, aby stehno a lýtko svíraly pravý úhel a obě lýtka zároveň byla vodorovná. Tento cvik několikrát opakujte a přitom zatínejte svalstvo. Poté prostřídejte strany.

Kegelovy cviky po porodu či při problémech s inkontinencí

Aby Kegelovy cviky měly ten správný účinek, není na škodu zopakovat je několikrát během dne. Klidně si dejte do plánovače v telefonu připomínku, ať nezapomenete. Nezaměřujte se jen na jeden cvik, ale prostřídejte jich víc, aby byl efekt perfektní. Kegelovy cviky oceníte i po porodu či při problémech s inkontinencí.

Doporučujeme

Články odjinud