Návaly a menopauza? 4 tipy, jak je přežít, když chodíte do práce!

23. 10. 2017
Návaly a menopauza? 4 tipy, jak je přežít, když chodíte do práce!
Spousta žen už v období, které předchází menopauze, tedy od pětačtyřiceti let do pětapadesáti, zažívá návaly horka. I když jsem ještě nedávno ani netušila, že právě já budu zrovna s tímhle zápasit, je to tady a musím říct – je to fakt dost nepříjemné. A to jsem na tom ještě celkem fajn. Návaly mám totiž maximálně jednou týdně.

Hladina estrogenu kolísá

Moje kamarádka je o pět let starší a návaly trpí každý den, a to třeba několikrát za sebou. Než přijede do práce, je durch mokrá a vypadá, jako by vylezla z finské sauny. Bohužel není jediná. Návaly trpí spousta žen a může za to neustálé kolísání hladiny estrogenu. Ve chvíli, kdy „to“ přijde, zažíváte náhlý pocit intenzivního tepla, můžete se také potit a celá zčervenat. A co je na tom nejhorší? Může to trvat až deset let! Což je nemilé, protože většina žen ještě chodí do zaměstnání. Chcete-li minimalizovat závažnost a frekvenci návalů, když jste v práci, naučte se několik fíglů, které vám pomůžou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes buďte v práci obezřetní a dávejte si pozor na každé slovíčko, které vypustíte z úst. Nevědomky urazíte šéfa, který z toho nebude dvakrát nadšený a vyvodí i následky. Budete na sebe…

Nejčtenější články

Doporučujeme