Návaly a menopauza? 4 tipy, jak je přežít, když chodíte do práce!

23. 10. 2017
Návaly a menopauza? 4 tipy, jak je přežít, když chodíte do práce!
Spousta žen už v období, které předchází menopauze, tedy od pětačtyřiceti let do pětapadesáti, zažívá návaly horka. I když jsem ještě nedávno ani netušila, že právě já budu zrovna s tímhle zápasit, je to tady a musím říct – je to fakt dost nepříjemné. A to jsem na tom ještě celkem fajn. Návaly mám totiž maximálně jednou týdně.

Hladina estrogenu kolísá

Moje kamarádka je o pět let starší a návaly trpí každý den, a to třeba několikrát za sebou. Než přijede do práce, je durch mokrá a vypadá, jako by vylezla z finské sauny. Bohužel není jediná. Návaly trpí spousta žen a může za to neustálé kolísání hladiny estrogenu. Ve chvíli, kdy „to“ přijde, zažíváte náhlý pocit intenzivního tepla, můžete se také potit a celá zčervenat. A co je na tom nejhorší? Může to trvat až deset let! Což je nemilé, protože většina žen ještě chodí do zaměstnání. Chcete-li minimalizovat závažnost a frekvenci návalů, když jste v práci, naučte se několik fíglů, které vám pomůžou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zatoužíte po společnosti příbuzných či přátel. Je docela možné, že vyrazíte na společný výlet anebo na chatu. Dávejte si však pozor na aktuální omezení, ne vše by mohlo dopadnout dobře.…