Návrat k přírodě

6. 3. 2009
Návrat k přírodě
Jaro je obdobím znovuzrození, nového života a jako takové ohlašuje návrat přírody v její barevné bohaté nádheře. Prolétne městem, promění vrcholky střech v zahrady a do šedivého městského prostředí přináší duhové barvy a bubliny kyslíku.

Tato myšlenka se jako červená niť vine trilogií nazvanou „Beyond Nature“, jejímž prostřednictvím svět přírody během nadcházejících období odhalí všechny své stránky, přičemž je zdůrazněna současná ekologická situace a také filozofie firmy Swarovski v oblasti ochrany životního prostředí.

První téma této trilogie nese název „Super Nature“ jaro – léto 2009 a hlavní protagonistkou této kolekce je žena, která nemůže žít bez ruchu města, ale zároveň žije v harmonii s přírodou. „Je to rozhodně současná žena,“ vysvětluje Nathalie Colin, umělecká ředitelka značky Swarovski. „Všechno v její přítomnosti rozkvétá a ožívá, její šaty jsou ozdobeny velkými květinovými vzory, její šperky jsou inspirovány vším, co je přírodní, a její byt se vyznačuje organickým designem. Je to moderní žena, plná entuziasmu, velkorysá i smyslná zároveň, žena, která ví, jak zkombinovat protiklady a jak skloubit svůj městský svět se svým nadšením pro přírodu, kterou považuje za svébytný jazyk a svůj největší zdroj inspirace.“

Pod vedením Nathalie Colin kopíruje kolekce šperků, kabelek a doplňků vývoj přírody a je bohatá na překvapení a barvy. Počínaje první etapou „Origin“, kdy ze semínka vyraší lístek a potom květ, pokračuje kolekce k etapě „Foliage“, která je vyjádřením bujného růstu přírody a která kombinuje větvičky a listoví, předtím, než přejde do poslední etapy nazvané „Utopic Flowers“, jež je explozí fantastických a surrealistických květů.

„Origin“

„Geneze je počátkem života. Mocná, neviditelná. Moment, kdy se příroda vskrytu připravuje,“ vysvětluje Nathalie. Buňky se seskupují, aby umožnily přeměnu semínka na květinu. Příroda se probouzí v hávu neutrálních tónů, šedobílé a kouřové šedé, se zlatými tečkami a doteky kovově stříbrné, jak je vidět na kabelce „Glitz“.

Náramek „Ginseng“ z pryskyřice v barvě slonoviny je poset jiskřivými, mnohabarevnými křišťály, které jsou naneseny exklusivní technikou Poiniage firmy Swarovski. Tvoří elegantní dvojici s náušnicemi „Granada“, kterou jsou hustě posety mnohabarevnými zrníčky z křišťálu. Prošívaná kabelka „Georgia“ z metalické kůže svým vzorem připomíná šupinky kobry nebo buňky plástve.

„Foliage“

„Dalším stádiem transformace, kdy se ze semínka stává list a potom vyraší celá rostlina, je fáze metamorfózy,“ vysvětluje návrhářka. S neodolatelnou silou se příroda proplétá městem, šplhá po betonových zdech a proměňuje městskou krajinu. Město se stává současným rájem, Edenem, s jemnou paletou zeleně v odstínech světle zelené, tmavě zelené, mátové, trávové a absinthové okořeněnou špetkou transparentních tónů černé a listové zeleně, které zahalují město jako popínavé rostliny, listy a větvičky.

Závěsné náušnice „Gorgeous“ vyrobené z křišťálu v tmavě zelené barvě a proslulý prsten „Nirvana“, legenda značky Swarovski, která se pro tuto sezónu dočkala nové interpretace, navozují dojem bujnosti šťavnaté a husté vegetace. Dlouhý náhrdelník „Grapes“ je charakteristický velkým množstvím drobných křišťálků vybroušených do mnoha plošek, které připomínají zrníčka, stejný motiv se opakuje na kruhových náušnicích a na náramku. V kratší verzi je stejný náhrdelník ozdoben přívěskem stylizovaným do jednoduchého tvaru stromu, který zdobí pavé z červených křišťálů. Abakus zrníček křišťálu lze najít také na náhrdelníku a na náramku „Glamour“, kdy je každý z nich tvořen několika propletenými šňůrami vyplněnými opálovými křišťály v perleťových odstínech.

„Utopic Flowers“

„Čas běží dál a kolekce dospěla do stádia svého plného rozkvětu. Barvy volají a svádějí, kombinují kouzlo krásy, řemeslného zpracování a nápadné barevnosti. Nádherně se prolínají s doplňky, působí jako fantastické bytosti poseté květy,“ říká Nathalie. Tato fantazie je explozí barev jako je lososově červená, korálově oranžová a myriády růžových, fuchsiových a fialových odstínů. Prsten „Garnet“ je zdoben okouzlujícím květem s mystickými barvami a je charakteristický výjimečným designem: barevnými smaltovanými okvětními plátky posetými jiskřivými křišťály. Květ se otvírá a objevuje se pestík naplněný semeny, která jsou ztvárněna v podobě mnohobarevných křišťálů, tento vzor se opakuje na náhrdelníku a na velkých kruhových postříbřených náušnicích. Další květina zdobí náhrdelník „Glow“, rozkvétá v podobě velkého přívěsku z křišťálů v barvě polární záře.

Extravagantní a smyslná psaníčková kabelka „Gemma“ vyrobená z fuchsiového saténu je na chlopni zdobena velkým vybroušeným osmiúhlým křišťálem.

Součástí kolekce určené pro slunečné hravé léto je také celá řada ozdobných přívěsků zdobených křišťálovým pavé, které radostně evokují veselé barvy přírody. Tato kolekce je triumfálním návratem „Eriky“ a „Elvise“, slavných robotů firmy Swarovski zdobených křišťálovými kamínky. Tentokrát jsou figurky doplněny jemnými detaily ze světa přírody, zářivou letní květinou a lístkem.

Od prvních dotyků jara až do plného květu vytvořila značka Swarovski pohádkový, magický svět květin a vegetace, jehož prostřednictvím a pomocí technologie a zkušenosti firmy – její poezie preciznosti – vnáší přírodu do života jako nikdy předtím.

Foto: archiv Swarovski

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S partnerem si prostě v těchto dnech nerozumíte. Už se to táhne delší dobu a moc jste se kvůli tomu natrápili. To je minulost. Necháte věci odležet a věnujete se sami sobě. Prospěje vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme