Návrat použité dcery

28. 6. 2011
Návrat použité dcery
Znáte ty chvíle, kdy nechcete potkat vůbec nikoho, natož někoho známého nebo dokonce toho, na kom vám záleží, protože jste zrovna nejhezčí holka z ošklivince?

Naše Barunka má nového „ženicha“. Nutno vysvětlit, že slovem „ženich“ je u nás a v partě našich nejbližších kamarádů označován každý kamarád či přítel dívek a žen a dokonce i ten, který po jejich boku již byl skutečným ženichem a je nějakou dobu dokonce manželem. Prostě ženich = každá více či méně drahá polovička bez ohledu na stav a věk.

Je jasné, že poznat se s novým ženichem je záležitost výjimečná a tudíž nikdo si při té příležitosti nepřeje vypadat jako kdyby právě vylezl z popelnice, ani nechce připomínat umolousaného bezdomovce bydlícího v šestém křoví u obchodu Albert. Je jasné, že zvláště ženy na toto mají vyhraněný názor a ať jim je dvacat nebo osmdesát, přejí si ukázat se každému ženichu v tom nejlepším světle.

Byla sobota. Panička měla sanitární den. To znamená, že se chystala dobarvit vlasy, upravit nehty, zkrátka celkově vyrobit z Jagy osobu, která nebudí všeobecný úlek. Páníček otloukal zeď, takže připomínal více moučného červa než ztepilého muže a ten den ho nic jiného než právě ta zeď nezajímalo. Ještě než se pustila panička do úprav svého zevnějšku, vymetla z rohů pavučiny, vytřela příbytek, vydrhla sporák a udělal čistku v ledničce. A protože je zodpovědná a třídí odpad, vydala se k nedalekým kontejnerům. Nutno podotknout, že tak, jak byla, tj. v teplácích s vytahanými koleny, drnem na hlavě držící na svém místě pomocí gumičky a slunečních brýlí, byť bylo zataženo a poprchávalo. Mohla si to dovolit, protože v takovém počasí ven nevyženete psa, tudíž koho by tak asi mohla potkat….

Odemkla venkovní vrátka a vyšla ven. Po deseti metrech u krajnice staví auto. Panička poznává Barunku, vracející se s „ženichem“ z výletu. Vyrazila ke kontejnerům jak po výstřelu startovní pistole, sunouc si brýle na oči v duchu dětského: když nevidím já vás, vy mě taky ne! Ofina zůstala trčet v podobě kšiltu nad čelem a vypouklá látka na kolenou radostně vlála ve větru. Panička naházela odpad do nádob. V té chvíli, protože myslela na to, jestli se Barunka s ženichem loučí, nebo ho po úleku způsobeném spatřením šílené ženy resuscituje, se jí úlekem zastavilo srdce. Klíče kterými si odemkla v ruce nebyly. Ke kontejnerům přijíždělo auto naložené po střechu plastovým odpadem. Panička zatajila dech, pak se dvakrát nadechla a vystřelila jako z praku směr příbytek, aby si ověřila, jestli klíče nenechala ve vrátkách. Protože pokud ne, jsou v kontejneru. A to musela zjistit dřív, než ten, kdo přivezl tu hromadu, ji tam zvrhne. Prolétla zpátky kolem ženichova vozu rychlostí koně v cílové rovince, až se nohavice soukaly ke kolenům a odhalovaly zeleně pruhované ponožky. No nedivte se, prostě panička byla fakt model a super extra třída.

Klíče byly v zámku. S jazykem na vestě, vytřeštěným okem, zacákanými tepláky, rozcuchem za uchem a slunečními brýlemi kdesi vzadu na hlavě, zůstala stát ve vrátkách. Pohledný mladý muž vystoupil z auta a s napřeženou rukou se šel paničce představit. V tu chvíli jí došlo, že vzhledem k tomu, že má sanitární den, bez zábran snědla cibuli se salámem. Zašišlala proto své jméno a potřásla rukou. Ženich pravil: „Vracím vám mírně použitou dceru,“ a ukázal na Barunku, jejíž gatě nesly neklamné známky souboje s přírodou. Panička ve zkratu pronesla: „Zase se někde válela…“ a myslela to úplně jinak, než to vyznělo. Prostě ostuda jako trám.

Vaše

Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní sféra je parádně rozjetá a zasloužíte si každodenní pochvalu. Pokud jste se pustili do nového projektu, vše vám vychází. Jeden z kolegů vám milerád pomůže, protože není vaším…