Návrhářka Helena Bedrnová: Módní hit jara? Květinové vzory v rockovém stylu!

14. 3. 2010
Návrhářka Helena Bedrnová: Módní hit jara? Květinové vzory v rockovém stylu!
Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s módní návrhářkou Helenou Bedrnovou,která nám prozradila tipy na sezónu jaro -léto 2010.

Na co se máme zaměřit až budeme nakupovat na jaře nové kousky do svého šatníku?

V letošní nové sezóně vsaďte na neobvyklé střihy a detaily. Módní je nabírání,řasení,balonové efekty, volánky,kaskádové volány,mačkané a vrapované vsadky. Nosí se hlavně pohodlný Safari styl,který je pro letošní sezónu víc extravagantní a chic. Nosit se budou barevné a výrazné vzory inspirované říší plazů nebo květinové vzory, tentokrát ale v netradičním, rockovějším stylu. In je také etno a vintage styl. V módě letos vede romantika,saténové kalhoty,korzety.krajkové šaty,tuniky a sukně v tělové nebo pudrové barvě. Módním hitem jsou také přírodní barvy jako béžová,tělová, bleděmodrá, olivová, bílé a zářivé neonky jako pink, červená, tyrkysová, žlutá a zelená. Šedá je pro tuto sezónu nová černá a nejvíce v kurzu je barva modrá ta vás určitě nudit nebude,protože se nosí v mnoha odstínech, které by vás ani nenapadly. Jestli chcete být v nové sezóně in určitě si pořiďte krátké cyklistické šortky, průsvitné šaty ve stylu Baby doll a retro brýle u kterých platí čím větší, tím lepší.

Jakou kolekci jsi pro letošní sezónu připravila ty?

Pro letošní sezónu jsem vytvořila designovou kolekci s názvem „Dress to kill“ z linie Evolution.Tato linie zahrnuje inspirativní oděvní originály, které nesou prvky a detaily, které pak rozpracovávám i do limitovaných řad, které vyrábíme a dodáváme do obchodů. Název kolekce „Dress to kill“ znamená „Oblékej se abys zapůsobila“. Myslím,že letošní móda dává ženám mnoho možností jak poskládat jednotlivé kousky ve svém šatníku tak, aby výsledný efekt byl působivý. Vždy mne potěší když na ulici potkávám ženy,které jsou inspirativní,stylové a chic. Taková žena obdarovává nejen sama sebe ale i své okolí. V letošní sezóně jsem se zaměřila na tělovou,béžovou a modrou barvu.Na kolekci jsem použila mačkanou transparentní řasenou krajku,stretchový úplet,kůži a dekorativní bižuterii. Důležité pro mě bylo aby celková koncepce vyzněla něžně a sexy.

Co v současné době připravuješ?

Naštěstí se mi podařilo sehnat investora, takže mohu v březnu otevřít butik v centru Prahy ve Vodičkově ulici v pasáži U Nováků. Na to se moc těším,protože budu mít prostor pro prezentaci hlavně mých designových řad,limitovaných kolekcí a oděvních originálů. V březnu se také chystám na módní přehlídku Top styl v Mohelnici,kterou každou sezónu pořádá můj kolega,návrhář Luděk Hanák. Právě dokončuji autorskou kolekci,kterou zde poprvé představím nazvala jsem ji: „Vodní víla“.Inspiroval mne podmořský svět,používám hodně transparence a vrstvení, barvy jsem vybrala v odstínech zelené, hnědé a šedé.Do Mohelnice pojedu společně s mým kolegou návrhářem Mírou Bártou,který se na Top stylu představí poprvé.

Jak se daří tvému parfému,chystáš rozšíření své kosmetické řady?

Parfém se prodává výborně,dokonce před vánocemi bylo období, kdy byl málem totálně vyprodaný. Co se týká tělového mléka tak chystám ve spolupráci s firmou, která má na starost výrobu a distribuci, inovaci obalu. Letos na jaře by také měla spatřit světlo světa řada pěstící kosmetiky. Všechny anti age krémy a leiftingová séra jsem testovala na sobě a musím říct, že se firmě, která zajišťuje produkci všechny produkty, které se budou prodávat pod mým jménem, moc povedly.

Máš při svém náročném programu čas ještě na konzultace s klientkami?

Času je opravdu málo, někdy mám den rozpočítaný opravdu na minuty a to můj pracovní den končí často až o půlnoci ale klientky se prostřednictvím Image studia 3003 stále mohou na konzultaci objednat. Image studio má navíc mnoho zajímavých programů zaměřených na změnu image,které zákaznicím poskytuje. Asi nejoblíbenější je program NEW IMAGE 03,který je kombinací kadeřnických služeb a poukázky na oblečení.Na tento program jsme sehnali sponzora, takže je pro klientky velmi finančně výhodný.

Máš nějaké motto pro letošní rok?

S ohledem na současný stav naší ekonomiky jsem si oblíbila rčení „Co tě nepoloží,to tě posílí“ a „Chtěj dělat co musíš, protože pak brzy budeš moct dělat to co chceš“.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od pracovních problémů, které se začínají za celý týden kupit. Atmosféra není na pracovišti růžová a kolegové jsou největší problém. Ani náhodou nebuďte hrubí, jinak si to…