Návštěva skanzenu ve Vysokém Chlumci

11. 11. 2012
Návštěva skanzenu ve Vysokém Chlumci
Pokud máte rádi historii a zajímalo by vás, jak se žilo v malebných českých vesničkách před stovkami let, máme pro vás zajímavý tip. Je jím netradiční skanzen ve Vysokém Chlumci u Sedlčan.

Skanzen ve Vysokém Chlumci u Sedlčan se začal budovat již v roce 1998 pod patronací http://www.muzeum-pribram.cz/cz/novinky/ ">Hornického muzea v Příbrami . Cílem projektu bylo přiblížit veřejnosti život na historickém venkově a ilustrovat architekturu lidového stavitelství v oblasti středního Povltaví.

Do areálu o rozloze tří hektarů jsou postupně přemisťovány vybrané typy nejohroženějších lidových staveb, které by v regionu na svém původním místě zanikly. Zde jsou následně sestaveny do původní podoby, důkladně zrestaurovány a poté zpřístupněny veřejnosti.

Do přírodního areálu v údolí potoka jsou citlivě zakomponovány zemědělské usedlosti, chalupnická a domkářská stavení, hospodářské stavby, technické stavby na vodní pohon a drobné sakrální objekty, které v převážné většině pocházejí z 18. až počátku 20. století.

V konečné fázi výstavby muzea se předpokládá transfer a znovupostavení asi 20 až 25 objektů, které tak mohou sloužit návštěvníkům jako okénko do života lidí v 18. a 19. století.

Stránky projektu: http://www.muzeum-pribram.cz/exhmpb/exmvs/exmvs.html">Skanzen Vysoký Chlumec

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže chcete s rodinou podniknout něco akčního, tak to stopněte. Je lepší se takovým věcem vyhnout. Jste momentálně více náchylní k nachlazení, ale také k úrazům. Vaše znamení v…

Nejčtenější články