Komentáře k článku zpět na článek

Janika.kve@seznam.cz 25. 2. 2009 | 21:14

Co je pravdy na tom, že je očkovací látka nyní na předpis a osoby mladší 30 let už na ní nemají nárok? Tohle jsem se dozvěděla u své obvodní lékařky, celkem mě tozarazilo, v přírodě se dost často pohybuji a s dřívějším očkováním mám dobré zkušenosti. Chalupu máme v dosti rizikové oblasti. Prosím, napiště mi jaká je vlastně pravda.
Díky Jana Děčínsko

lotosovykvet 21. 11. 2008 | 18:33

já dostala od svého obvodního lkaře vynadáno že se moc dívám na tv protože jsem se chtěla nechat očkovat taky proti klíšťové endefalitidě.Bylo to myslím červen nebo červenec....:) takže až ted v listopadu mi napsal recept na tuto vakcínu
přeji hodně štěstí:)

Míša 18. 11. 2008 | 23:09
zdenka.soukupova@thu 9. 6. 2008 | 14:17

Slyšela jsem od jednoho nejmenovaného lékaře, že v tuto dobu v červnu není vhodné již očkovat proti klíšťové encefalitidě, protože pokud by člověk cca do 14-ti dnů dostal infikované klíště, tak průběh by byl zdaleka horší, než kdyby očkován nebyl vůbec.
Tak nevím, co mám dělat. Poraďte, co je vlastně pravda. Nyní zase čtu názor, že se očkuje po celý rok, ale aby si člověk neuškodil, jestli raději nepočkat do listopadu, kdy je doba pro očkování nejvhodnější. Díky za zprávu.

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se profesních záležitostí týká, ocitáte se v příznivém období, ve kterém vládne soulad a přátelské…

Nejčtenější články

Články odjinud