Neboj se na ně sáhnout aneb zdravá prsa každé ženy

3. 9. 2020 Reklama
Neboj se na ně sáhnout aneb zdravá prsa každé ženy
Věděli jste, že právě rakovina prsou je v České republice tou nejčastější?Díky prevenci se však až 90 % případů dá včas podchytit a nelehkou situaci je možné řešit? Prevence! Stejně, jako bychom měli pravidelně chodit k zubaři, měli bychom také myslet na svá prsa.

Samovyšetření prsou se týká každé ženy. Zabere vám pár minut a může zachránit život. Už druhým rokem se značka zubních past Sensodyne spojila s organizací Loono a společnou kampaní bojují za to, aby ženy na svá prsa nezapomínaly. Je to jednoduché. Zubní pasta vám dojde zhruba po jednom měsíci a právě tehdy si sáhněte na prsa a věnujte pár vteřin jejich .

„Nebojte se říct svému partnerovi o pomoc. Celých 30 % změn rakoviny odhalí naši milovaní, protože nás mají hezky v ruce, a tak si samovyšetření můžete jednou měsíčně provést navzájem,“ říká ředitelka organizace Loono, Mgr. Blanka Sigmundová.

„Jsme rádi, že již druhým rokem náš projekt může skutečně mnohým ženám zachránit život. Je potřeba, aby směrem k veřejnosti, především pak tedy k ženám, bylo toto téma dostatečně komunikováno. Spolupráce s organizací Loono nás moc těší, a tak tento rok, stejně jako tomu bylo v roce loňském, darujeme v říjnu 1 Kč z každého prodaného produktu Sensodyne organizaci Loono na program prevence,” říká brand manažerka za Sensodyne, Eliška Jurková. 

Povědomí o nutné prevenci každé ženy je důležité. Ženy by měly vědět, jak často a jak si samovyšetření provést. Jak na vyšetření a na co si dát pozor si můžete přečíst na webových stránkách organizace Loono. Na internetu najdeme ale, mimo těch užitečných informací, také takové, které nám k ničemu nejsou, a co víc, informace, které nejsou pravdivé. Říkejme jim mýty a tady jsou ty o rakovině prsou:

Mýtus: Rakovina prsu se týká jen starších osob

Rakovina prsu se objevuje v různém věku. Není to tak, že je nebezpečná pouze pro starší ženy, nejmladším pacientkám může být okolo dvaceti let.

Mýtus: Mamograf způsobuje rakovinu

Zatím nebylo prokázáno, že by tlak, který mamograf na prsní tkáň během vyšetření vyvine, škodil zdraví.

Mýtus: V rodině se nikdy rakovina prsu nevyskytla, tak jsem i já v bezpečí 

Jestliže nikdo z rodiny neprodělal rakovinu prsu, neznamená to, že vás nemůže toto onemocnění postihnout. Pravidlo ale platí
i obráceně.

Mýtus: S menšími prsy klesá riziko zhoubného nádoru

Zde platí rčení, že na velikosti určitě nezáleží.

Ať jsou prsa malá nebo velká, vždycky myslete na to, že jsou součástí vás. Nezapomínejte i jim věnovat péči a jednou měsíčně si na ně sáhnout. Je to vážně důležité.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: GlaxoSmithKline
 
Zubní pasty Sensodyne Rapid a Sensodyne Repair & Protect jsou zdravotnické prostředky. Ostatní zubní pasty Sensodyne a ústní vody Sensodyne jsou kosmetické přípravky.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00

Praha 4, e-mail: cz.info@gsk.com.

Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK.

©2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence. Datum vypracování materiálu: 4/2020.

PM-CZ-SENO-20-00081

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes nemáte náladu na vtípky a jen tak něco vám náladu nezvedne. Milí Raci, pokud se nezačleníte mezi lidi, tak se budete utápět ve smutku. Nemá cenu hrát si na chudáčky. Prostě se…

Nejčtenější články

Doporučujeme