Nebojte se menopauzy: přichází nová kapitola v životě ženy

6. 5. 2020 Reklama
Nebojte se menopauzy: přichází nová kapitola v životě ženy
Slůvko „menopauza“ někdy slouží jako strašák nebo tajemné zaklínadlo. Přitom jde o nedílnou součást klimakteria. Každá žena sice prožívá přechod trochu jinak, ale mnoho věcí je stejně důležitých pro všechny. Jako třeba správná péče o pleť!

Co se děje s naší pletí?

Menopauza je komplexní proces, který má vliv na celé tělo. A tedy i na kůži. Pleť je vlastně takovým zrcadlem našeho vnitřního stavu a hbitě reaguje na jakékoli změny – a právě těch menopauza přináší celou řadu. Jak fyzických, tak psychických. Měnící se nálady jsou pochopitelné, stačí si vzpomenout, co s vámi udělal příchod puberty. Co se týče dalších pochodů uvnitř našeho těla, k těm nejvýznačnějším se

v období klimakteria řadí snížená tvorba hormonů. Ve vztahu k pokožce jde především o estrogen a progesteron, což jsou hormony zajišťující pružnost a hydrataci kůže.

Klepněte pro větší obrázek

Neztrácejte náladu kvůli ztrátě lipidů

Asi už jste slyšely, že k menopauze patří také ztráta lipidů. O co vlastně jde? Lipidy si můžeme představit jako jakousi ochrannou bariéru naší pokožky. Tato bariéra se postupně ztenčuje, a tak dochází k vysoušení pleti, stává se křehčí a citlivější.

V tomto případě ale není nic ztraceno, lipidy totiž můžete doplnit třeba pomocí nočního krému Neovadiol MAGISTRAL, vyvinutého v laboratořích Vichy. Obsahuje oleje bohaté na omega-3-6-9 mastné kyseliny, které pomáhají obnovovat strukturu i hutnost kůže.

Péče dnem i nocí

Noční Neovadiol MAGISTRAL pomáhá doplňovat povrchové lipidy během spánku, kdy je pokožka uvolněná, a krém se tak může snadno vstřebat. Pro svou pleť ale můžete udělat mnohem víc a vyzkoušet i další produkty z řady NEOVADIOL pro každodenní péči. Třeba denní krémy dodávající objem i jas, krémy posilující strukturu pleti v oblasti očí a rtů nebo séra kompenzující ztrátu vody, díky čemuž je pleť svěžejší, zářivější a krásně sjednocená.

Klepněte pro větší obrázek

Nechte rozkvést svou krásu

Nebojte se menopauzy, berte ji jako začátek něčeho nového a jako příležitost k plnému rozvinutí vaší ženské krásy. S péčí o pleť v období menopauzy i po něm vám pomůže řada Neovadiol od Vichy. Nezapomínejte ale ani na kvalitní stravu, dostatek pohybu a hlavně dobrou náladu!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S průběhem pracovního týdne jste spokojení. Není divu, když si poradíte i s tím nejnáročnějším úkolem. V pátek se trošku zklidněte a nerozdělávejte další práci, na to budete mít dost času…

Nejčtenější články

Doporučujeme