Nečekala jsem, že se stanu zpěvačkou roku v konkurenci s hlasem století

15. 3. 2000
Anna K. na Dámě
Rozhovor s čerstvou držitelkou ceny hudební Akademie populární hudby Annou K.

Od baladické Lásky k rockovému klubu

"Věřím, že je mezi lidmi hlad po nových písničkách a už jsou přesyceni věčnými předělávkami," netají se nadějemi zpěvačka Anna K.

MAGDA PETERKOVÁ

Kdyby to na plese českobudějovické agentury Monika sama neprozradila, asi by nikdo z přítomných v sále neodhalil, že na své vystoupení vinou autonehody, ze které naštěstí vyvázla jen s boulí na hlavě (ale vůz byl na odepsání) málem ani nedorazila.
Zkrátka profesionálka každým coulem! Ostatně na prknech, která znamenají svět, notabene pod střechou Semaforu odehrála od časů dětských střevíčků stovky představení, než se na počátku devadesátých let vydala na dráhu sólové zpěvačky s prvním hitem "Láska".
Anna K. (vl. jménem Lucie Krecarová) věří na strážné anděle. "Určitě jsem zažila spoustu situací, kdy vedle mě stáli".

Možná mají i prsty v tom, že se vaše písnička Nebe stala nejhranějším českým hitem v roce 1999 - alespoň podle ankety stanice Radiožurnál nazvané Hit století?
Já to tak nevnímám, protože pro mne jsou hity století (byň z něj pamatuji jenom malý kousek) spíš semaforské písničky - ty mě provázejí celý život a ty bych oceňovala já.

Chybí naší současné popmusic osobnost typu Jiřího Suchého?
Nechci nikoho urazit, když řeknu svůj názor, že chybí. Určitě je spousta talentovaných lidí, ale asi nemají ty správné příležitosti a prostor, aby jejich talent prorazil. Pro novátory je v podstatě hodně těžká doba, i když mám pocit, že začíná být po nové muzice čím dál tím větší hlad a že už mají dost všemožných - tu lepších, ale spíš horších - předělávek starších úspěšných věcí.

Bojíte se, že vám někdo vaše hity ukradne?
Nebojím, ale pokud narážíte na kauzu, kdy si zpěvačka, kterou já ani moc neznám, "vypůjčila" mojí písničku "Nebe" ještě, když byla v hitparádách, tady bych se nebála použít slovo "krádež". Byň jde spíš o právní záležitost vydavatelství, kdy došlo k porušení autorských práv, myslím, že takový případ je neomluvitelný.
Kdyby za mnou přišel někdo, abych nazpívala novou písničku třeba od Báry Basikové, asi bych se nad tím pozastavila a stoprocentně bych Báře zavolala, byň bych měla být "jenom" interpretem a nikoliv tím, kdo má na starosti právní záležitosti celé věci.

Podle čeho měříte úspěch?
Podle toho, kdy se mi od mých nejbližších lidí dostane uznání. A samozřejmě, že se líbí posluchačům, kteří si o ni volají do rádií a chtějí ji slyšet.

Vydala jste desku, máte nejúspěšnější hit roku 1999. Co dál?
Já jsem v podstatě dost líný člověk, takže teď budu chvíli odpočívat, ale brzy se zase pustím do práce. V březnu a v dubnu budu se svojí kapelou objíždět rockové kluby - tak to třeba přijedu i k vám…

Autor:MAGDA PETERKOVÁ

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Za žádnou cenu neseďte doma na zadku a jeďte s oblíbeným člověkem na výlet. Vyrazte si ale jen s lidmi, které opravdu snesete a je s nimi zábava. Jet jen tak na blind je hloupost. Nakonec…

Nejčtenější články

Doporučujeme