Nechte se unést nostalgií

24. 10. 2011
Nechte se unést nostalgií
Stejně jako se střídají módní trendy v oblečení či účesech, mění se i móda v segmentu spotřební elektroniky. Retro je opět tady!

Představujeme Vám rádia z dob vašich dědečků a babiček. Charismatické provedení v dřevěných skříňkách, patina získaná stářím a důvěrně známý pocit historie – to je retro řada Hyundai!

Modelová řada Hyundai Retro Style je určena všem milovníkům starých dobrých časů a krásných věcí. Moderní elektronika zahalená v retro hábitu dřevěných hracích skříněk první republiky, okouzlí snad každého. U vybraných modelů gramofonů s rádiem můžete najít CD přehrávač, kazetovou mechaniku a dokonce i USB vstup.

Gramofony přehrají vinylové i šelakové gramodesky, ladění rádia probíhá pěkně ručně, s manuálním vyhledáváním stanic. Reproduktory jsou skryté, ale přesto poskytují vynikající zvuk. Některé modely retro gramofonů nabízí dokonce funkci RIPování, tedy možnost převodu skladeb do formátu MP3 a následné uložení na USB flash disk.

Speciální technologie RIPování dovolí vytvářet MP3 soubory z libovolného nosiče nebo rádia. Stačí vložit do přístroje flash disk, pustit si rádio, CD, gramofonovou desku nebo audiokazetu a stisknutím tlačítka RECORD na dálkovém ovladači jednoduše spustit nahrávání pomocí funkce RIP. Přehrávaný záznam v souborech ve formátu MP3 se vám budou ukládat na připojený flash disk.

Opravdu typickým zástupcem této řady je retro gramofon Hyundai RTC 411 Hyundai RTC 411 kombinující retro design s kovovou ozvučnicí, CD přehrávač, analogový AM/FM tuner s manuálním laděním a kazetovou mechaniku. Mile Vás překvapí, že zvuk vychází nejen z reproduktorů uvnitř přehrávače, ale také i z kovové ozvučnice. Je samozřejmě také vybaven funkcí RIP. Gramofon dokáže přehrávat desky rychlostí 33/45/78 ot/min. Zvláště poslední rychlost je vpravdě historická a umožní vám přehrát šelakové desky již dávno zapomenuté, protože právě s rychlostí 78 otáček za minutu, si většina moderních gramofonů neporadila.

Hyundai vyrábí mnoho modelů retro přehrávačů a každému se líbí něco jiného. Retro gramofon Hyundai RTCC 513 může být dalším dobrým tipem do Vaší domácnosti. Tento gramofon je pro přehrávání gramofonových desek vybaven funkcemi autostop, automatické spuštění jehly a třemi rychlostmi (33/45/78 ot./min). Snadné ovládání CD mechaniky zajistí LCD displej a pro všestranné využití je gramofon doplněn také o kazetovou mechaniku.

Pro poslech rozhlasových stanic je gramofon vybaven manuálním FM/AM tunerem. Gramofon disponuje USB vstupem, díky němuž se stává opravdu špičkovým přístrojem. S jeho pomocí velmi snadno převedete obsah vašich starých desek, či kazet do formátu MP3 na flash disk. Tímto způsobem lze nahrávat i rozhlasové vysílání.

K Hyundai Retro Style dárek - výjimečné dvojalbum Phila Collinse Do konce roku se mohou fanoušci Retro přehrávačů těšit na krásný dárek. K vybraným výrobkům Hyundai Retro s gramofonem získáte dvojalbum LP desky Phila Collinse Going Back! Známý anglický zpěvák a muzikant, osminásobný držitel Grammy, dává staronovou podobu soulovým hudebním drahokamům, které sehrály významnou roli v jeho hudební kariéře. Tento dárek jistě potěší vás či vaše nejbližší.

Uchovejte si své vzpomínky v moderních formátech. Kompletní přehled modelů na www.hyundai-electronics.cz" target="_blank"> www.hyundai-electronics.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v nevlídném postavení k vašemu znamení, a proto si nerozumíte s partnerem a zdá se vám kapánek přecitlivělý. Přepadá vás pocit, že už pro vás není tak atraktivní a vlastně ho…