Nechuň používat prezervativy

18. 4. 2001
Nechuň používat prezervativy
Prezervativy se řadí mezi nejspolehlivější antikoncepci, a přesto jsou z mnoha důvodů, především ze strany mužů, odmítány. Velká část mužské populace je dosud v zajetí nesmyslné pověry, že prezervativ snižuje erotické pocity.

Nechuň používat prezervativy

Prezervativy se řadí mezi nejspolehlivější antikoncepci, a přesto jsou z mnoha důvodů, především ze strany mužů, odmítány. Velká část mužské populace je dosud v zajetí nesmyslné pověry, že prezervativ snižuje erotické pocity. Dnešní prezervativy se vyrábějí z velice tenké a zároveň pevné gumy, tento materiál nemá téměř vliv na sexuální prožitky.

Řada mužů, zřejmě ze studu, také odmítá jít do obchodu a vyjmout z regálu krabičku s prezervativy (už samotný výběr ho může celkem nadlouho zaměstnat) a položit ji před pokladní.

Dalším argumentem nechuti používat tuto ochranu bývá, že prezervativy sklouzávají. Ano, pokud je však správně používáte, nestane se to.

Používat prezervativy rozhodně není od věci, zvlášň u mladé generace, která se sexem začíná, a chrání se jimi nejen před nechtěným otěhotněním, ale především před pohlavními chorobami a nákazou virem HIV.

A váš názor na používání prezervativů?

autor: Helena

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Od kraje dubna jste středem zájmů díky kreativním a přínosným nápadům. Kolegové i vedoucí z vás mají radost a hrdě se k vašim myšlenkám obrací. Upevňujete si místo na horší časy, a ty…

Nejčtenější články

Doporučujeme