Nedaří se vám opakovaně ve vztazích? Možná je za tím těchto 5 důvodů

11. 3. 2023
Lepí se vám ve vztazích smůla na paty a stále nemůžete trvale zakotvit? Existuje řada důvodů, proč tomu tak může být, a některé by vás možná ani nenapadly. Není problém v některém z následujících bodů?

Možná chcete víc dostávat než dávat

Partnerskou lásku spoluvytváříme tím, že ji nejen přijímáme, ale i sami dáváme. Pokud přistupujeme k partnerovi se srdcem na dlani, je mnohem větší šance, že se naše srdce potkají skutečně „komoru na komoru“. V případě, že jen pasivně čekáme a stěžujeme si, že nám partner nedává to či ono, že nás neobejme, nezavolá nám, nepíše, nepomůže, nepochválí, pak vytrvale pracujeme na tom, aby se vzájemné příkopy neustále prohlubovaly.

V ještě horším případě si to, co nám chybí, na partnerovi poněkud dětinsky vynucujeme. Pasivita, nechuť dávat, ale pouze brát je přímou jízdenkou do partnerských pekel. Pokud svůj přístup nezměníme, vztah v onom pekle časem shoří.  

Proč byste měla ze vztahu s psychopatem utéct? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Lvi, pracovní úspěchy jsou viditelné a nadřízený je z vás nadšený. Sice se sem tam kvůli něčemu chytnete, ale jinak je to skvělé. Bohužel vám nepřejí někteří kolegové, kteří váš…

Nejčtenější články

Doporučujeme