Nedokonalosti pleti vás nemusí trápit: Poradíme vám, jak je snadno zakrýt | Foto: iStock

Foto: iStock

Nedokonalosti pleti vás nemusí trápit: Poradíme vám, jak je snadno zakrýt

Nežádoucí pupínky, kruhy pod očima či červené žilky potrápí čas od času každou z nás a všechny dobře víme, že neexistuje žádné kouzlo, které by nás problému zbavilo na počkání. Naštěstí ale známe triky, které je dokáží zakrýt!

Kruhy po očima

Vsaďte na kvalitní krémový rozjasňovač. Kromě očního okolí ho můžete použít na lícní kosti, nos i čelo. Díky mikroskopickým pigmentům, které odrážejí světlo, efektně maskuje i drobné vrásky okolo očí a rtů. Nanáší se štětcem a jemně vklepává prsteníčkem, který má ze všech prstů největší cit.

Jak se zkrášlit pomocí medu? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Červené žilky

Trápí vás popraskané cévky, jizvičky, skvrny? Na jejich překrytí vám skvěle poslouží make-up s vysokou krycí schopností. Pokud jsou kožní defekty výraznější, vezměte na pomoc profesionální palety různobarevných korektorů. Každý odstín funguje na jiný nedostatek: zelený na zanícená místa, fialový na tmavé skvrny, růžový na kruhy pod očima, žlutý na začervenalou pleť.

Pokračování 3 / 5

Lesklá pleť

V první řadě nadobro zapomeňte na krémový make-up. Zaměřte se na produkty bez obsahu oleje. Jestliže máte ve zvyku se několikrát během dne přepudrovat, nedělejte to příliš často, protože pudr vytváří na mastné pleti skvrny. O mnoho lepší je sáhnout po zmatňujících papírcích, které vpijí přebytečný maz a zanechají pleť matnou, aniž porušíte či setřete make-up. Jednoduše jimi přejeďte po lesklých partiích tváře.

Pokračování 4 / 5

Akné

Akné a nechtěné pupínky nejsou záležitostí pouze puberty, bohužel se objevují i v pozdějším věku. A stále ještě neexistuje takový přípravek, který by nás nevzhledného pupínku zbavil na počkání, proto je někdy potřeba trocha dovedností, abyste ho zamaskovala. Začněte podkladem v podobě krému s antiseptickým účinkem, kterým pleť hydratujete a zabráníte dalšímu šíření. Pokud je pupínek začervenalý, použijte korektor zelené barvy, a jakmile zaschne, překryjte ho korektorem, který je shodný s tónem vaší pokožky. Postižené místo pak zafixujte pudrem a případně fixátorem make-upu.

Pokračování 5 / 5

Pigmentace

S pigmentací bojuje řada žen, a často se nevzhledné skvrny objevují i v obličeji. S trochou šikovnosti se však dají zamaskovat tak, že o nich budete vědět jen vy. Stačí nejdříve na pleť nanést svůj běžný pleťový krém a důkladně ho masáží zapracovat do pokožky. Na oblast postiženou pigmentací je pak třeba aplikovat korektor na sjednocení barvy pleti a nechat vstřebat. Teprve poté můžete nanést make-up a celý proces zafixovat pudrem.

Doporučujeme

Články odjinud