Nedosahujete orgasmu? Možná trpíte jednou z těchto sexuálních poruch

19. 5. 2021
Foto: iStock
Nedosahujete orgasmu? Možná trpíte jednou z těchto sexuálních poruch | Foto: iStock
Patříte k té časti ženského pokolení, pro které je orgasmus nesplněný sen? Za tímto problémem může být spousta faktorů, dokonce i nemoc. Není to váš případ? Pokud ano, neházejte flintu do žita a zkuste problém řešit.

Poruchy orgasmu

Poruchy orgasmu jsou dle odborníků nejčastější sexuální poruchou žen. Na druhou stranu je ale někteří právě vzhledem k rozsáhlému výskytu za dysfunkci ani nepovažují. Podle průzkumů skoro každá desátá žena orgasmus nezažije ani jednou v životě, třetina žen pak vyvrcholení dosahuje jen za velmi specifických podmínek. Ženský orgasmus je citlivější než ten mužský a je ovlivňován celou řadou vnějších i vnitřních faktorů od stresu a partnerských neshod přes nedostatečnou poševní lubrikaci až po nemoci jako cukrovka, poruchy štítné žlázy, nemoci ledvin nebo rakovina děložního čípku. Tato a další onemocnění totiž často snižují prokrvení erotogenních zón, čímž je znecitlivují, snižují množství ženských hormonů nebo způsobují svalové křeče a bolesti. Co všechno tedy může stát za neschopností dosáhnout orgasmu? 

Dosáhnou všechny ženy orgasmu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuálně jste podrážděné, unavené a bez energie. Zkuste si prostě odpočinout a zapomeňte na domácí práce a péči o rodinu. Partner musí pochopit, že jste na pokraji svých sil a tímto tempem…