Nejčastější chyby při nákupu letenek

8. 8. 2022 Reklama
Při nákupu letenek můžete udělat chybu a cestování se tak nemusí obejít bez komplikací. Jaké jsou nejčastější chyby při nákupu letenek se dozvíte v našem článku.

Lov levných letenek

Mnoho lidí zkouší své šance při hledání levných letových spojení. Doma nebo o přestávce na kávu v práci si prohlížejí nabídky ekonomických linek. Ne každý však ví, že webové stránky si pamatují IP uživatele. Čím častěji tyto stránky otevřete, tím vyšší jsou zobrazené ceny letenek. Můžete se pokusit tomu zabránit například vymazáním souborů cookie v prohlížeči, pomocí VPN, pomocí jiného zdroje internetu, např. LTE, LAN.

Navazující let na jednu letenku

Pro samotný akt nákupu je velmi často rozhodující atraktivní cena letenek. Nízká cena bohužel obvykle znamená příliš krátkou dobu přestupu. Pokud zmeškáte svůj další let díky možnosti Combo Ticket, musí letecká společnost poskytnout cestujícím místo na další let (za předpokladu, že jsou volná místa). Pokud nemáte kombinovanou letenku, zmeškáte-li další let, i bez vaší viny, přijdete o ni a automaticky o všechny následující lety (pokud nějaké jsou), bez možnosti získat peníze zpět. Vždy se proto podívejte na další navazující lety při nákupu letenky https://www.esky.cz/letenky.

Klepněte pro větší obrázek

Zapomněli jste zkontrolovat vypršení platnosti pasu

Mnoho zemí vyžaduje, aby byl váš pas platný alespoň šest měsíců po datu vstupu. Před rezervací mezinárodního letu si tedy znovu zkontrolujte datum vypršení platnosti pasu. Pokud vám nezbyde dostatečná platnost, ujistěte se, že máte dostatek času na obnovení pasu.

Nesprávné údaje a překlepy na letenkách

Lidé, kteří si rezervují levné letenky, mají často chyby ve svých osobních údajích. Nejběžnější jsou:

  • překlepy - zapsali jste si v zápalu plánování dovolené své příjmení, vynechali nebo přidali písmeno, nebo neuvedli celou podobu svého jména? Je to malá chyba, ale pokud ji neopravíte, může vám zabránit v nástupu do letadla
  • špatně zvolený typ cestujícího - děti mají nárok na slevy při cestě letadlem, špatně zvolený typ cestujícího vyžaduje okamžitou nápravu, v závislosti na chybě obdržíte úpravu letenky nebo bude požadována přirážka
  • nesprávné datum narození a titul - výběr vhodného titulu, např. pan nebo paní, je důležitý při odbavení, stejně jako správné datum narození jsou chyby, které je třeba před odjezdem opravit. Pokud si všimnete chyby na letence, nahlaste ji co nejdříve dopravci nebo cestovní společnosti. Nerespektování nesprávných údajů může vést k odepření nástupu na palubu.
Klepněte pro větší obrázek

Špatné datum a místo odletu

Při rezervaci např. letenky Barcelona, vždy pamatujte na přesné datum vašeho letu. Často se stává, že cestující místo upřesnění data cesty navrhnou datum rezervace. Totéž platí pro místo odletu, kdy si omylem cestující vybere letiště v jiném městě. Vyplatí se reagovat co nejdříve, chybu lze opravit ještě před validací letenky.

Témata článku:   

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nové pracovní období se vám vydaří. V tomto mezičase se nemusíte obávat ničeho zlého, protože ve všem uspějete. Nejlepší na tom bude, že pomůžete i pomalejším kolegům, čímž si otevřete…