Tajuplný Ostrov panenek dodnes děsí turisty Foto: iStock

Tajuplný Ostrov panenek dodnes děsí turisty Foto: iStock

Jde o místo s pohnutou historií Foto: iStock
Ze všudypřítomných panenek naskakuje příchozím husina Foto: iStock
Ostrov je skutečně strašidelným místem Foto: iStock
Na panenky tam narážejí turisté na každém kroku Foto: iStock
25
Fotogalerie

Nejděsivější kouty planety: Ostrov panenek, les sebevrahů i hora mrtvých

Napadlo vás někdy, že na planetě existují i místa, kam byste se nechtěli podívat? Svou atmosférou spíše děsí než lákají. Kupodivu sem patří resorty, ostrovy i lesy. Kde vám bude běhat mráz po zádech?

Les sebevrahů v Japonsku

Jedno z hrůzných míst se nachází v Japonsku. Temný les sebevrahů se jmenuje Aokigahara a leží na úpatí hory Fudži. Je tak hustý, že je v některých jeho částech nepřetržitá tma a lidé do něj od dob starověku chodí páchat sebevraždy. Údajně za to nejdříve mohla epidemie hladomoru, s níž se podle legendy snažili lidé vypořádat tak, že se vydávali do oblasti ukončit život, aby zbylo více jídla pro jejich příbuzné. Místní věří, že je les prokletý. Povídá se, že v něm od roku 1950 zemřelo přes pět set sebevrahů. Jde o pouhé odhady, protože to s přesností není možné zjistit. Počet obětí může být vyšší. Nelze zároveň vyloučit, že by v něm turisté mohli narazit na těla zemřelých, údajně se zde zjevují zbloudilé duše sebevrahů.

Fakt, že je oblast místem, kde lidé dobrovolně ukončují svůj život, dokazují cedule umisťované v okolí lesa tamní policií s mrazivými vzkazy. Stojí na nich například nápisy jako „Život je vzácný“, „Váš život má pro vaše blízké nevyčíslitelnou hodnotu“, „Myslete na svoji rodinu“ a „Prosíme, abyste kontaktovali policii, než se rozhodnete skoncovat se životem“.

Jaká tajemná místa se nacházejí v Česku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Mexický Ostrov panenek

Nudí vás běžné turistické atrakce? Pak se můžete zkusit vydat na místo pouze pro odvážné. Isla de las Muñecas neboli Ostrov panenek se nachází v Mexiku a návštěvníky z něj přechází hrůza. Povídá se, že si u jezera nazvaného Teshuilo kdysi hrály dvě dívky. Jedna z nich nešťastně spadla do vody a tragicky zahynula. Pověsti tvrdí, že její duše zůstala na ostrově uvězněná a zjevuje se turistům. Podle dalšího vyprávění se na místo později přistěhoval odvážlivec jménem Julian Santan Barrera. O nešťastné události nic nevěděl, když jednoho dne na ostrově zaslechl dívčí hlas. Šlo o ducha utonulé dívky. Svěřila se mu s tím, co se jí stalo, a muž se ji rozhodl potěšit.

Na ostrov jí přinášel panenky, duch si jich však žádal víc a víc. Julian vytušil, že po něm duše bude chtít, aby se vydal za ní do záhrobí. Jednoho dne ho našli utopeného ve stejném místě, kde předtím dívka zahynula. Panenky však na ostrově zůstaly až do současnosti. Někteří vyprávějí, že je při prohlídce ostrova pronásledovaly pohledy panenek a že v hlavě slyšeli, jak na ně promlouvají tajemnými hlasy.

Pokračování 3 / 5

Tchajwanský rezort San Zhi

Původně mělo jít o jeden z luxusních rekreačních komplexů pro zbohatlíky, nyní je rezort San Zhi jedno z nejtajemnějších míst na planetě. Měl být vystavěn tak, aby vzhledem připomínal UFO, k jeho dokončení ale nikdy nedošlo. Krátce před kolaudací v místě došlo k několika tragickým úmrtím a k množství záhadných jevů, o kterých jejich pamětníci nechtějí dodnes hovořit, vláda se proto rozhodla stavbu zastavit.

Našlo se pouze několik svědků, kteří vyprávěli o tajemných krvelačných dětech bez očí. Ty se prý živily dušemi dělníků. Kromě nich mají být na místě také démoni pojídající maso mrtvých pracovníků. Ať to bylo jakkoliv, pravda je, že z místa jde hrůza dodnes, i když z rezortu už nic nezůstalo, protože základy byly srovnány se zemí. Pověsti o něm se staly předlohou pro vznik hororového snímku Silent Hill.

Pokračování 4 / 5

Hora mrtvých v Rusku

Ruské pohoří Ural je oblíbeným místem horolezců. Jedná se ale také o velice tajemné místo obestřené strašidelnými záhadami. Ty se týkají právě horolezců a jejich výprav. Na Horu mrtvých stojící v severní části pohoří se vydala v roce 1959 skupina dobrodruhů, která se utábořila přes noc pod horou.

Během noci na ně zaútočilo cosi děsuplného, takže se dali na útěk bez vybavení, bot a oblečení. Rána se nikdo z nich bohužel nedočkal. Ne proto, že by horolezci umrzli, stalo se jim něco nevysvětlitelného. Jejich těla byla druhý den nalezena roztrhaná na kusy, chyběly jim jazyk a oči, měli proražené lebky a zlámané kosti. Od té doby přišli lidé s několika možnými teoriemi, od útoku mimozemšťanů přes napadení sněžným mužem Yettim až po nehumánní pokusy na lidech. Záhada nikdy nebyla vysvětlena.

Pokračování 5 / 5

Pevnost uvězněných duší v Indii

V Indii se v severním státě Rádžasthánu nachází pevnost zvaná Bhangarh Fort. Obyvatelé ji považují za nejstrašidelnější místo v zemi. Všechny domy v okolí včetně zmíněné pevnosti nemají střechu, rozhodně však ne úmyslně, každé budově stojící na místě se totiž zanedlouho od dokončení bezdůvodně zřítila. Jedna ze starých legend to zdůvodňuje tím, že je místo prokleté.

Místní se domnívají, že za kletbou je černokněžník jménem Singhia. Před mnoha staletími prý celý palác proklel temnou magií, která zabila všechny obyvatele a jejich duším znemožnila reinkarnaci, takže tam zůstaly uvíznuté. To ale není zdaleka vše, co se o pevnosti vypráví. Vláda všem zakázala navštěvovat pevnost po setmění, protože se říká, že každý, kdo se do ní vydá v noci, zemře. I turisté mají přes den při návštěvě místa zvláštní pocity strachu a vnitřního neklidu.

 

Doporučujeme

Články odjinud