Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství

Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství

 Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství
 Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství
 Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství
 Zdroj: Archivy hudebních vydavatelství
20
Fotogalerie

Nejhezčí vzpomínky na Ivetu... Připomeňte si její úspěchy

I když v posledních letech budila pozornost svými neustálými vzestupy a pády způsobenými psychickými výkyvy, nesmíme zapomenout na to, že Iveta Bartošová byla především úspěšná zpěvačka. Kdysi sexsymbol své doby, později krásná, zamilovaná, šťastná matka, která mohla mít všechno, na co jen pomyslela...

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 ve znamené Berana na severní Moravě v Čeladné u Frýdku-Místku. Měla o dva roky staršího bratra Lumíra a o patnáct minut starší sestru - dvojče Ivanu. Vyrůstala ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde také prožila své dětství i dospívání, absolvovala gymnázium a navštěvovala lidovou školu umění.

Počínaje rokem 1982 začala poprvé veřejně vystupovat s kapelou Dianthus a její první úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Už po roce zvítězila v okresním kole pěvecké soutěže Talent v Novém Jičíně a následně postoupila do krajského kola v Třinci. Souběžně s Třineckým Talentem se konala i soutěž Zlatá loutna, kde obsadila druhé místo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Svět šoubyznysu jí tedy ležel u nohou už od jejích sedmnácti let, kdy těsně před maturitou začínala sklízet první velké pěvecké úspěchy. Ve svém úplně prvním televizním vystoupení zazpívala v pořadu Sejdeme se na Výsluní píseň To mě napadá a hned se stala miláčkem publika a sklidila velké ovace!

Později se právě díky tomuto pořadu dala dohromady se svou první (a osudovou) láskou Petrem Sepéšim, se kterým vytvořila legendární duo, které se proslavilo hitovkami Knoflíky lásky, Červenám či Medové dny. Spolupráce se Sepéšim trvala bohužel jen necelé dva roky, ale mladá a pohledná dvojice získala značnou popularitu. Po tragické smrti Petra se Iveta Bartošová na několik měsíců zcela odmlčela, ale po přestávce se vrátila na scénu ve velkém stylu.

Začala spolupracovat s několika tehdy nejvýznamnějšími kapelami populární hudby (Balet, TOČR, Golem, Orchestr Ladislava Štaidla), vystupovala v zábavných pořadech v televizi a zásobovala publikum řadou hitů jako např. Léto, Víš, lásko nebo Málo mě zná, několik duetů nazpívala s Michalem Davidem nebo Karlem Gottem, se kterým také absolvovala velké koncertní turné.

Iveta v mládí disponovala zvučným sopránem a spolu s vizáží křehké blondýnky a raketovým nástupem mezi nejpopulárnější zpěvačky částečně kopírovala někdejší osud Heleny Vondráčkové. Úspěšnými písněmi ji zásobovali přední skladatelé populární hudby jako Ondřej Soukup, Ladislav Štaidl nebo Vítězslav Hádl, ale i skládající zpěváci (D. Janda, P. Janda, M. Drobný), mezi nimi také Michal Penk, se kterým Iveta Bartošová krátce i žila.

Za rok 1986 vyhrála Iveta Zlatého slavíka, čímž ukončila dlouholeté kralování Hany Zagorové v kategorii zpěvaček, následně vydala dvě úspěšná alba I. B. a Blízko nás. Popularitu jí přinášely i titulní písně k filmům (Jak básníkům chutná život) nebo televizním projektům (seriál Chlapci a chlapi). Jako řadě jiných atraktivních zpěvaček, tak ani Ivetě Bartošové se nevyhnula velká filmová role - jako křehkou princeznu z komedie Svatba upírů ji určitě nezapomeneme.

Nová alba z let 1993-1997 nepřinesla žádné zásadní hity, Iveta Bartošová navíc kvůli těhotenství a narození syna Artura (*1996) načas z veřejného dění zmizela. V roce 1997 začala účinkovat v muzikálu Dracula a stejně jako řada jiných zpěváků nalezla časem v muzikálech těžiště svého působení. V novém tisicíletí Iveta Bartošová především zpívala v muzikálech (Mrazík, Monte Christo, Miss Saigon) a kromě zpívání si vyzkoušela i práci moderátorky v rozhlase a v televizi Nova měla vlastní pořad Z deníčku Ivety B.

Závěrem roku 2008 byla vyhlášena Skokanem roku v kategorii zpěvačky v anketě Český slavík (posun z 18. na 5. místo). Na začátku roku 2009 dokonce, po šestnácti letech, vyhrála v anketě TýTý, což znamenalo, že v určité části publika stále patřila k nejoblíbenějším českým zpěvačkám.

Nesmíme zapomenout, že v průběhu své kariéry se Iveta věnovala také charitativní činnosti, byla patronkou nadace Pražské děti, pravidelně spolupracovala s nadačním fondem Kapka naděje, nadací Terezy Maxové, bývala hostem v benefičních pořadech Chceme žít s vámi, NATAMA, Pomozte dětem, účastnila se koncertů Most naděje a Lidi lidem, uspořádaných na pomoc osobám poškozeným povodněmi. V domovské Uhříněvsi také pravidelně organizovala zábavné pořady pro děti.

Vzpomínejme na ni v dobrém.

Další nej hity Ivety Bartošové:

Čtěte také:

Doporučujeme

Články odjinud