NEJKRÁSNĚJŠÍ HOUSLE, které jste kdy slyšeli

14. 1. 2016
NEJKRÁSNĚJŠÍ HOUSLE, které jste kdy slyšeli
Dech beroucí hudba Ara Malikana vás zvedne ze židle. Tohle musíte slyšet...

Ara Malikian svůj první houslový koncert odehrál už ve dvanácti letech. V patnácti letech se stal nejmladším studentem Divadelní a hudební vysoké školy v Berlíně, poté pokračoval na prestižní Guildhall School of Music & Drama v Londýně.

Malikian je nejen mimořádně nadaným interpretem, ale i geniálním skladatelem. Jeho hudba je stejně pestrá a zajímavá jako jeho původ. Libanonec arménského původu, momentálně žijící v Madridu, slučuje ve svém hudebním stylu prvky prvky židovské, arabské, cikánské. Oblíbil si falmengo a argentinské tango. Často využívá motivy balkánské hudby.

Ara Malikian byl nominován dvakrát za nejlepší klasický výkon Music Ceny ve Španělsku. Často spolupracuje s dalšími známými umělci, např. s klavíristou Seroujem Kradjianem, libanonskou zpěvačkou Fairuz, kitaristou José Luis Montonem a nejrůznějšími symfonickými orchestry.

Ať už hraje sám, nebo se nechá někým doprovázet, výsledek je vždy úchvatný. Dokonalost a živelná energie jeho hudby vás srazí na kolena.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nová známost vám připadá úžasná a moc si jí vážíte. Z minulého rozchodu jste si vzali ponaučení, a proto nebudete dělat stejné chyby. Sklony k majetnictví a žárlivosti necháte spát. Díky…