Bábovka patří k víkendu scom, archiv

Bábovka patří k víkendu scom, archiv

Můžete ji zkusit udělat i z dýně Hera
Co takhle přidat ořechy? archiv firem
Mramorová bábovka je klasika iStock
Pokud si chcete pohrát, zkuste minibábovičky Foto: archiv
6
Fotogalerie

Nejlepší bábovka: Zkuste olejovou, hrníčkovou, třenou i tvarohovou

Tradiční bábovka neodmyslitelně patří ke svátečnímu stolu. Milují ji děti, pochutnají si na ní i dospělí. Máte rádi klasickou mramorovou, nebo rádi experimentujete a zkusíte třeba banánovou?

Vláčná tvarohová bábovka

Jsou na vás klasické bábovky moc suché? Přidejte do těsta tvaroh nebo jogurt, které bábovku zjemní a těsto bude vláčné. Obměnit ji můžete čokoládovou polevou, kterou do sebe tvarohová bábovka nasákne, a z obyčejného moučníku tak vykouzlíte neobyčejně skvělý dezert!

Recept na tvarohovou bábovku najdete ZDE

Hrníčková bábovka

Recept na takzvanou hrníčkovou bábovku ocení každý, kdo nerad špiní velké množství nádobí. Na její přípravu budete potřebovat jednu velkou mísu a hrnek na odměřování surovin. Zvládnete ji tedy i v minimálně vybavené kuchyni.

Recept na hrníčkovou bábovku najdete ZDE

Podívejte se, jak udělat rychlou bábovku:

Šlehačková mramorová bábovka

Máte doma šlehačku, která už se blíží k datu spotřeby? Upečte z ní bábovku! Těsto rozdělte podle receptu na dvě části – s kakaem a bez kakaa. Vykouzlíte tak klasickou mramorovou šlehačkovou bábovku.

Recept na mramorovou bábovku ze šlehačky najdete ZDE

Ořechová bábovka

Pokud máte rádi oříšky, upečte si křupavou ořechovou bábovku s vlašskými ořechy. Jsou sice dražší, ale na pečení ideální. Použít můžete i lískové nebo pekanové.

Recept na ořechovou bábovku najdete ZDE

Rychlá banánová bábovka

Banány jsou další zdravá surovina, která zaručí, že bábovka nebude suchá. A protože jsou banány sladké samy o sobě, není potřeba přidávat tolik cukru. Přesvědčte se a vyzkoušejte ověřený recept na banánovou bábovku ZDE!

Olejová bábovka

Pokud se chystáte na odpolední moučník a zrovna nemáte v lednici máslo, nezoufejte! Bábovku upečete i bez něj, aniž byste se museli bát, že sebe a své hosty ošidíte. Olejová bábovka je léty prověřený recept, který vám usnadní práci, a navíc ušetříte.

Recept na olejovou bábovku najdete ZDE

4 tipy, jak poznat, že je čas bábovku vyndat z trouby

Doporučujeme

Články odjinud