Nejlepší kamarádka mě zradila. Svedla mi tátu!

6. 3. 2013
Nejlepší kamarádka mě zradila. Svedla mi tátu! | Zdroj: Shutterstock
Myslela jsem si, že když mě zradí muž, kterého miluji, nic nemůže bolet víc. Zažila jsem to už dvakrát a pokaždé jsem měla pocit, že mi snad pukne srdce. Jenže lásku může člověk potkat znovu – a na předchozí křivdu zapomenout. Nejlepšího přítele máte ale jen jednoho. A pokud zradí ten, už to nikdy nepřebolí.

Jarka byla mojí spřízněnou duší odjakživa – jak by ne, když se známe už od jeslí. Společně jsme absolvovaly i školku, pak základní školu, gymnázium a teprve potom se naše cesty na čas rozdělily. Já nastoupila rovnou do práce, Jarka odjela do Anglie sbírat zkušenosti a zážitky jako au-pair.

Během těch let společného putování životem jsme byly v podstatě nerozlučná dvojka, až se nám kvůli tomu občas někdo smál, že jsme siamská dvojčata. Svěřovaly jsme si úplně všechno, na sobě jsme se dokonce učily líbat. Navzájem jsme si radily ve vztazích, utěšovaly se, když to nevyšlo. „Chlap tě může zradit, ale kamarádka nikdy!“ bylo naše heslo. I když se občas objevila nějaká hádka – většinou samozřejmě kvůli hlouposti – na naše krédo jsme nikdy nezapomněly a usmířily se obvykle ještě ten den.

Jarka vydržela v Anglii skoro roky. Z jejího návratu jsem měla ohromnou radost. Chyběla mi jako nikdo. Přijela zrovna v době, kdy jsem byla pár týdnů po rozchodu, a její přítomnost mi zas vlila optimismus do žil. „Neboj, já tě z těch depresí dostanu,“ slibovala a tahala mě na diskotéky, do kina, na výlety i za sportem.

O mě jí vlastně vůbec nešlo

Často jsem se nestačila divit, kde se v ní ta energie bere. Možná to ale bylo tím, že měla docela našetřeno a rozhodla se, že si dopřeje pár měsíců pauzu a bude si jen užívat. To já byla zapřažená v rodinné zahradnické firmě a často dřela od rána do večera. Dělala jsem to ráda, ostatně jsem tam pomáhala už během střední školy, a svým způsobem to byla i porozchodová terapie. Jarka si zvykla za mnou každý den zajít, obvykle mě vytáhla na oběd anebo odpoledne rovnou za nějakou aktivitou. Pokaždé si popovídala i s mými rodiči. Ostatně ji znali odmala, byla pro ně skoro jako druhá dcera, řekla jednou máma.

Bohužel ani ona, ani já jsme nemohli tušit, že Jarka si k naší rodině vytváří opravdu silnou vazbu, ale rozhodně ne ve smyslu další dcery. A já jsem byla blbá, že jsem si vůbec nevšimal varovných příznaků: Že za mnou do práce chodí čím dál tím víc vyfiknutá, i když jdeme potom třeba do fitnesscentra. Že v zahradnictví tráví víc času hovory s mým tátou než se mnou. Že se poslední dobou objevuje čím dál víc u nás doma a je pak skoro nemožné ji dostat ven. Myslím, že moje máma tak slepá nebyla. Ale ve svém věku si asi říkala, že je to jen flirt mladé holky, a skutečné nebezpečí v něm neviděla. Kdyby ano, určitě by zasáhla, dokud byl ještě čas – pokud nějaký byl.

Svedla mi tátu

A tak nakonec došlo k tomu, k čemu dojít zřejmě muselo. Dodnes nevím, jestli byla Jarka tak pitomá, nebo chtěla, abych je viděla. Řekla bych ale, že spíš to druhé. Jinak by si ke svedení mého otce těžko vybrala kancelář v naší firmě, ze které jsem si jen odskočila na oběd. Stála jsem tenkrát ve dveřích jako opařená a nevěřila svým očím. Jarka seděla na stole a od pasu nahoru neměla nic – tedy kromě hlavy mého otce zabořené mezi její prsa.

Taška s jídlem, kterou jsem držela v náručí, mi upadla na zem, a teprve tehdy si mě všimli. Otec vyskočil rudý jako rak a začal něco koktat. Jarka dál klidně seděla na stole a jen se na mě dívala. Já neřekla ani slovo a vyběhla ven. Pak jsem po zbytek odpoledne chodila po městě a snažila se vzpamatovat. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Nakonec jsem šla domů a našla tam brečící mámu. Otec mě předběhl, a když už se všechno provalilo, přiznal se radši sám.

Snažila jsem se ji utěšit, jenže to nejhorší teprve přišlo. Po pár dnech, kdy otec přespával ve firmě a Jarka byla zašitá bůhvíkde, se rozhodl. Nešlo o jednorázový úlet, jak jsem si myslela. Táhli to spolu už čtvrt roku! A otec odešel za ní.

Je to už víc než rok, co se tohle všechno stalo. Naši se mezitím rozvedli a dnes se soudí o firmu, protože ani jeden nemá na vyplacení podílu toho druhého. Máma je tak zlomená, že by mu všechno nechala, jen aby měl klid, ale přiměla jsem ji, aby bojovala.

Táta žije s Jarkou v jejím bytě. Občas je někde zahlédnu a vypadají spokojeně. Nevím, jestli to tak je i za zdmi jejich domova, ale nikdy nepřišel ani náznak, že toho lituje a že by se třeba rád vrátil. Máma by mu to snad odpustila!

Já trpím, ona žije šťastně

S Jarkou jsem mluvila jen jednou, asi měsíc potom, co se od nás odstěhoval. Vyhýbala se mi a nechávala se zapírat. Ani se nedivím, nejspíš se bála, že bych ji přizabila, a já bych byla opravdu schopná. Při setkání byla odtažitá a věcná, jako kdyby mluvila s cizím člověkem. „Pochop, já se do něj zamilovala. Nemohla jsem si prostě pomoct. Jestli můžeš, odpusť mi,“ dodala nakonec prosebnějším tónem.

Ne. Místo toho jsem na ni vychrlila všechno, co ve mně bylo, a pak třískla dveřmi. Od té doby nejsme vůbec v kontaktu. Myslím, že Jarka si žije svůj spokojený život a nic neřeší. Ale já se tím, co se stalo, denně užírám. I tím, že se naši rozešli, ale to se stává každému druhému páru. A já už jsem dospělá. Kdyby táta odešel s jinou ženou, nesnášela bych ho za to, ale můj život by asi šel dál.

Jenže mě zradila moje nejlepší kamarádka, zničila štěstí mých rodičů, život mojí mámě. Bylo jí jednou, co tím způsobí – jim, i mně, která jí byla nejblíž. S tak velkou křivdou a bolestí je hrozně těžké se smířit. Obzvlášť když vím, že ji to vůbec nemrzí.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do konce týdne jste pracovně na koni, proto se nedivte, že se nacházíte v okruhu zájmů kolegů i nadřízeného. Svůj úspěch dokážete hezky ukočírovat, a proto nehrozí závist a podobná zla.…

Nejčtenější články

Doporučujeme